Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Illegal string offset 'pid' - Line: 43 - File: showthread.php(1600) : eval()'d code PHP 7.0.33 (Linux)
File Line Function
/showthread.php(1600) : eval()'d code 43 errorHandler->error
/showthread.php 1600 eval
Warning [2] Illegal string offset 'pid' - Line: 102 - File: showthread.php(1600) : eval()'d code PHP 7.0.33 (Linux)
File Line Function
/showthread.php(1600) : eval()'d code 102 errorHandler->error
/showthread.php 1600 eval
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy żel antybakteryjny może zastąpić mydło?
Żel antybakteryjny przydaje się szczególnie na wyjazdach, gdy spędzamy czas w plenerze – pozwala wówczas szybko wyczyścić ręce bez użycia wody. Czy jednak może zastąpić mydło? Jak działają takie żele i czy rzeczywiście usuwają bakterie?[Obrazek: zel_antybakteryjny.jpg]
Jak działają żele antybakteryjne?

Żele antybakteryjne działają na bazie zawartych w ich składzie alkoholi, w tym najczęściej etylowego, benzylowego oraz trikolosanu (działa grzybobójczo i bakteriostatycznie). Zawierają również środki pielęgnujące, np. glicerynę, która pomaga utrzymać skórę miękką i nawilżoną, oraz wiele innych substancji, jak choćby pantenol, witaminy, aloes itd.

Zawartość alkoholu powoduje, że produkty te szybko wysychają, pozostawiając ręce odświeżone. Dodatkowe składniki produktu, czyli elementy pielęgnacyjne, sprawiają, że skóra jest nawilżona, a dodatkowo zapobiegają one podrażnieniom.
Czy żele antybakteryjne usuwają bakterie?

Żele i pianki antybakteryjne pomagają nam w zachowaniu higieny na co dzień. Usuwają z naszych rąk ponad 99% bakterii takich jak: E. coli, ropy błękitnej, paciorkowce, gronkowce.

Stosowanie antybakteryjnych żeli i pianek sprawia, że "jedzenie rękami" staje się bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Ważne jest to szczególnie w miejscach, gdzie mamy utrudniony dostęp do bieżącej wody, np. w plenerze. Jest to istotne głównie w przypadku dzieci, które z racji swojego wieku „badają świat” głównie rękami, a później tymi rękami jedzą np. jabłko czy ciastka.

Szereg chorób, szczególnie układu pokarmowego, przenoszone jest „drogą brudnych rąk”, dlatego w plenerze polecam stosowanie żeli antybakteryjnych jako dobrze rozumianej profilaktyki zdrowotnej.

zdrowie i uroda.
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Wiadomości w tym wątku
Czy żel antybakteryjny może zastąpić mydło? - przez hogan - 26-03-2015, 13:55Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości