Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzekucja kobiety w Indiach
Przygotowania do egzekucji kobiety w Indiach. Pierwszej od ponad 70 lat

Shabnam Ali ma być pierwszą kobietą straconą w Indiach od uzyskania niepodległości. Skazana wyczerpała już, zdaniem władz, możliwości odwołania się. W 2008 r. wraz z kochankiem zamordowała swoją siedmioosobową rodzinę, która nie zgadzała się na jej ślub, bo obydwoje należeli do dwóch różnych mniejszości muzułmańskich. W więzieniu w stanie Uttar Pradesh trwa modernizacja 150-letniej szubienicy.


Władze indyjskiego więzienia w mieście Mathura rozpoczęły przygotowania do egzekucji 38-letniej Shabnam Ali. Skazana zostanie najprawdopodobniej pierwszą kobietą powieszoną w niepodległych Indiach.

Wymordowała z kochankiem rodzinę
 
Shabnam Ali otrzymała wyrok śmierci za zabójstwo siedmiorga członków swojej rodziny - matki, ojca, dwóch braci, szwagierki, kuzyna i 10-miesięcznego bratanka. Skazana podała swoim ofiarom mleko ze środkami nasennymi. Gdy stracili przytomność, poderżnęła wszystkim gardła, a niemowlę udusiła.
 
W śledztwie ustalono, że w wieku 25 lat Shabnam Ali, mając podwójny dyplom magistra z geografii i angielskiego, związała się z Saleemem, który nie skończył szóstej klasy. Gdy powiedziała rodzinie, że pragnie wziąć z nim ślub, bliscy nie zaakceptowali jej wyboru. Shabnam Ali pochodziła z zamożnej rodziny należącej do etnicznej muzułmańskiej grupy Saifi, z kolei jej wybranek był ubogim Pasztunem, który utrzymywał się z pracy w tartaku. Zbrodnię obmyślili wspólnie i zrealizowali ją w nocy 14 kwietnia 2008 roku


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021...er_1491574
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości