Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eksperci nie wiedzą dlaczego w Afryce jest mała liczba zachorowań na Covid
Nie wiemy, dlaczego w Afryce zgłoszono tak niewiele przypadków Covid-19

Zgodnie z modelami komputerowymi Afryka powinna być wyludniona z powodu koronawirusa a zwłoki pozjadane przez dzikie zwierzęta -odporne na covida.

Eksperci wciąż nie wiedzą, dlaczego w Afryce zgłoszono tak niewiele przypadków nowego koronawirusa , mimo że Chiny – skąd wirus się wywodzi – są głównym partnerem handlowym kontynentu, a kontynent ten liczy 1,3 miliarda ludzi.

Wiele krajów afrykańskich zostało pochwalonych za prowadzenie skutecznej kampanii na rzecz zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, pomimo ich reputacji posiadania systemów zdrowia w stanie mocno niestabilnym.

Tam większą role w uzdrawianiu odgrywają plemienni szamani nie posiadający nowoczesnego sprzętu w postaci respiratorów i nie współpracujący z Big Pharmą

Według danych zebranych przez Uniwersytet Johna Hopkinsa na kontynencie, który zamieszkuje ponad miliard, odnotowano jedynie 1,5 miliona przypadków grypy lub jak kto woli nowej wersji grypy pod nazwą covida.

Liczby te są znacznie niższe niż w Europie, Azji czy obu Amerykach, a liczba zgłaszanych przypadków nadal spada i to martwi naukowców.

Afryka jako kontynent odnotowała około 37 000 zgonów , w porównaniu z około 580 000 w obu Amerykach, 230 000 w Europie i 205 000 w Azji.

„ Współczynnik śmiertelności przypadków (CFR) dla Covid-19 w Afryce jest niższy niż globalny CFR , co sugeruje, że wyniki były mniej dotkliwe w populacjach afrykańskich” – zauważono w niedawnym badaniu kontynentalnym przeprowadzonym przez Partnership for Evidence-based Response to Covid-19 (PERC), który zrzesza szereg organizacji prywatnych i publicznych.

Niskie wskaźniki testów nadal podważają odpowiedź kontynentalną, jednak nic nie wskazuje na to, że duża liczba zgonów z powodu Covid-19 została pominięta, powiedział dr John Nkengasong, szef Afrykańskich Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Africa CDC).

W tym momencie pomocną dłoń wyciąga Bill Gates oferując Afrykańczykom szczepionki i magiczne testy PCR w nadziei że statystyki zachorowań i zgonów ulegną poprawie a znany białemu człowiekowi strach przed niewidzialnym wirusem udzieli się również czarnoskórym mieszkańcom kontynentu


https://forum.interia.pl/naukowcy-sa-zas...Id,3713072
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mutacje covid-a jozekkg 2 317 05-06-2022, 5:26
Ostatni post: Fedorowicz
  "Mała Moskwa"- dziś tak wygląda hogan 4 520 27-05-2017, 8:01
Ostatni post: hoganUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości