Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapsuła Crew Dragon będzie widoczna nad Polską.
Dzisiaj rusza załogowa misja SpaceX i NASA. Kapsuła będzie widoczna nad Polską

Załogowa misja SpaceX i NASA to spory krok naprzód w dziedzinie badania kosmosu. Po 9 latach przerwy Amerykanie wracają to załogowych lotów kosmicznych.
Rząd i współpraca z prywatną firmą
Po zimnej wojnie zastąpił zastój w walce o kosmos. Od kilku lat jednak nie tylko USA mają możliwości wysyłać ludzi w przestrzeń kosmiczną. Do walki stanęły także Chiny oraz Rosja. Wszystkie trzy mocarstwa mają konkretną wizję kolonizacji Księżyca czy Marsa. Jednak rząd Stanów Zjednoczonych ma solidnego oraz do tego prywatnego sojusznika. Po ponad sześciu latach intensywnego rozwoju SpaceX planuje wysłać pierwszych ludzi w kosmos na nowo opracowanej kapsułce Crew Dragon. Jest to duży test dla SpaceX w ramach Programu Załogi Komercyjnej NASA, inicjatywy polegającej na tworzeniu przez prywatne firmy — a nie rząd — nowych pojazdów, które mogą przewozić astronautów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.Kim są śmiałkowie?

Na pokładzie Crew Dragon znajdą się doświadczeni astronauci NASA, Bob Behnken (49 lat) i Doug Hurley (53 lata). Duet przygotowuje się na tę chwilę, odkąd NASA wyznaczyła ich do tej misji w 2018 roku. Aby trenować, podróżowali tam i z powrotem ze swoich macierzystych baz w Houston w pobliżu Johnson Space Center NASA do centrali SpaceX w Hawthorne w Kalifornii. Obaj latali już dwa razy na promie kosmicznym i razem spędzili w kosmosie prawie 1400 godzin.

https://techpremiery.pl/zalogowa-misja-s...y28kbXfiws


Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości