Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paradoks dziadka/Podróże w czasie

"Podróżnik w czasie wstecz chce zabić własnego dziadka przed poczęciem swojego ojca. Skoro podróżnik jednak się narodził, to jego próby powinny zakończyć się niepowodzeniem.":-Wikipedia.
-A może jest możliwość podróżowania w czasie bez pozostawiania śladów fizycznych(np.w jakimś wehikule z którego będziemy obserwować lecz dla innych niewidoczni?).
Wikipedia-:"Podróżowanie w czasie – przemieszczanie się w przód lub przemieszczanie się w tył w czasie, w sposób podobny do przemieszczania się w przestrzeni. Współczesne teorie fizyczne dopuszczają możliwość takiej podróży w przód w czasie, zmniejszając szybkość upływu czasu."

-" Zdaniem teoretyka Bena Tippetta z University of British Columbia, z matematycznego punktu widzenia są one jak najbardziej możliwe. Tippet, który jest także matematykiem, we współpracy z astrofizykiem Davidem Tsang opracował nowy model matematyczny oparty na Ogólnej Teorii Względności Einsteina. Wynika z niego, że istnieje swego rodzaju ruch odnoszący się do pojęcia przemieszczania się w przód i do tyłu w czasie i przestrzeni, możliwy do zaobserwowania i zinterpretowania przez obserwatora zewnętrznego."
* Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sny podróże astralne do innego świata satox 3 394 10-12-2019, 22:59
Ostatni post: ro_botUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości