Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SETI- 3 sygnały spoza Ziemi
Ostatnio na kanale historycznym, jest dość ciekawy program odcinkowy pt.: Starożytni kosmici". Tam można wiele dowiedzieć się o tym, że nawet Inkowie wierzyli w stworzenia ludzkie ze skrzydłami, które przybyły z kosmosu i osiedliły się na ziemi. Biblia też o tym mówi ale jako o zbuntowanych aniołach, które współżyły z ziemskimi kobietami. Myślę, że to wszystko ma coś wspólnego.

Najciekawsze jest to, że SETI, zarejestrowało 3 sygnały pozaziemskie. Jeden to był kod składający się z kresek i kółek/ zer i nad którym nadal pracują bo nie są w stanie rozszyfrować. Drugi to była wiadomość słowna i absolutnie zrozumiała a brzmiała tak: Witajcie, przybywamy, dobranoc, do zobaczenia". W ich teorii, wygląda na to, że są miliardy lat świetlnych od nas i są w stanie uśpienia czy zamrożenia, stąd słowo na dobranoc a jak się już wybudzą, to będzie tylko "do zobaczenia". Trzecia wiadomość, to dziwne schematy, jakby dwa nałożone na siebie. Po rozdwojeniu tych dwóch schematów, okazało się, że składają się może nawet z tysięcy kolejnych schematów i co mogłoby pomóc ludziom, do zrozumienia, jak można szybciej i lepiej, poruszać się w przestrzeni kosmicznej na nieograniczone odległości. Według tych naukowców z SETI, ta forma życia, znajduje się od nas, około 36 miliardów lat świetlnych. Zaobserwowali dziwny, przeogromny obiekt, który porusza się z prędkością 600 tyś. km/h, czyli dwa razy szybciej, niż jakakolwiek rakieta wybudowana przez człowieka. Wedle ich obliczeń, dotrą do ziemi już niedługo.
Obiekt ma wielkość około 1500 km i wygląda jak przeogromny żagiel w kształcie rombu a za nim zaobserwowano, utrzymujący się statek. Jak założymy, że istoty z innej galaktyki, są wielkości jak ludzie, to owy obiekt, mógłby pomieścić miliardy osób. Teraz jest pytanie, czy te istoty, przybywają w celach pokojowych, czy może aby nas wziąć w niewolę a może aby całkowicie zawładnąć ziemią. Są podejrzenia, że może im chodzić o złoża kryształów, które są niezbędne przy budowie statków kosmicznych. Co do inteligencji, z pewnością przewyższają nas ludzi o tysiące lat. Nasza technika, w miarę dobrze rozwinęła się dopiero na przełomie ostatnich stu lat a oni jeśli są w stanie do nas dotrzeć(trwa to około 9 milionów lat świetlnych, tak w przybliżeniu), to zakłada się, że albo mają patent na długowieczność, lub są nieśmiertelni albo mają tak rozwiniętą inteligencję, że w jeszcze inny sposób zapanowali nad życiem... lub też warunki w jakich zamieszkują, są na tyle sprzyjające, że mogą żyć nawet miliardy lat.
Co do nastawienia pokojowego, to w zasadzie od człowieka pochodzi wrogość, oni nawet mogą nie znać czegoś takiego, to my ludzie od setek lat zabijamy się wzajemnie a im może to nie być nawet potrzebne. :)
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości