Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starał się udowodnić, że Ziemia jest okrągła i...
Starał się udowodnić, że Ziemia jest okrągła, ale stał się zwolennikiem teorii płaskiej Ziemi <ubawa> 


Jeden mieszkaniec amerykańskiego miasta Mandeville był pewny, że będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości i udowodnić, że nasza planeta jest kulą. Kupił więc kamerę wideo z bardzo dobrym zoomem, który powinien pozwolić mu zaobserwować wieżowce znajduje się po drugiej stronie jeziora. Budynki były oddalone od niego o 45 km. Mężczyzna chciał w ten sposób pokazać, że istnieje krzywizna powierzchni Ziemi i zobaczenie całych budynków nawet z dobrym przybliżeniem jest niemożliwe.
 
Internauta uznał, że jeśli planeta jest kulą, to w takiej odległości będą widoczne tylko górne piętra najwyższego budynku Nowego Orleanu znanego jako One Shell Square mierzącego 212 metrów wysokości. Jednak jego eksperyment skończył się fiaskiem. Amerykanin przeżył prawdziwy szok i w końcu zaczął wątpić w to, że Ziemia jest kulista.

Ze względu na wysokość wieżowca mężczyzna oczekiwał, że z powodu „krzywizny ziemi” zobaczy tylko górne piętra. Mówiąc najprościej uznał, że jeśli Ziemia jest okrągła, uda mu się zobaczyć tylko 15 górnych pięter, ale ku jego zdziwieniu ujrzał cały budynek niemal całkowicie. Przysłonięte było tylko kilka pierwszych pięter, a reszta była doskonale widoczna.
 
Eksperyment wywarł na nim tak wielkie wrażenie, że na swoim kanale YouTube przeprosił wszystkich zwolenników teorii płaskiej Ziemi, z którymi dyskutował w bardzo szyderczy sposób upokarzając tych, którzy wierzą w taką teorię. Tym samym zasilił szeregi zwolenników teorii płaskiej Ziemi, a szeregi sceptyków straciły wiernego zasadom nauki bojownika o prawdę.
zmianynaziemi.pI bądź tu mądry :lol:
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wiem, gdzie jest życie poza Ziemią Jimmy 8 771 18-05-2016, 21:33
Ostatni post: rewind
  Czy przypadkiem Ziemia nie jest pusta w środku? hogan 3 1,728 10-10-2014, 11:34
Ostatni post: hoganUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości