Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szpiegowanie ludzi
Wcale to nie jest dziwne bo nawet każda nasza rozmowa jest kontrolowana. ubawa2

A tu trochę wyjaśnione o co chodzi i jak można sprawdzić czy jesteśmy szpiegowani w komputerze:

Są oprogramowania szpiegujące, które umożliwiają wgląd w rozmowy, sms-y, lokalizację GPS a nawet potrafią nagrać dźwięki z otoczenia telefonu oraz śledzić aktywność internetową pracownika. Uważajmy więc na telefony służbowe. Mogą posiadać oprogramowanie SpyPhone. Pracodawcy mogą korzystać również z KeyLoggerów zapisujących uderzenia w klawiaturę lub z SpyLoggerówmonitorujących każde działanie użytkownika komputera. Takie oprogramowanie bardzo trudno wykryć.

Jak możemy w prosty sposób sprawdzić czy jesteśmy monitorowani? Spróbujmy jednocześnie wcisnąć trzy klawisze: Ctrl + Shit + lewy Alt. Wpiszmy po kolei: prawy Alt, O, W, T, S, N. Każda z tych liter oznacza inny program. Jeśli zobaczymy okienko z loginem prawdopodobnie jesteśmy szpiegowani. Ten sposób działa jedynie w przypadku, gdy kombinacja klawiszy nie została zmieniona przez programistę. Drugą metodą jest sprawdzenie czy na komputerze nie zostały jakieś dowody w systemowej wyszukiwarce plików. Jednak nie każdy program szpiegowski pozostawia po sobie ślady. Po kliknięciu w ikonę Start na pasku zadań otwórz wyszukiwarkę systemową. W niej należy wpisać „beconfig.exe” i zatwierdzić enterem. Jeśli zostanie wyszukany plik to prawdopodobniej jesteśmy śledzeni przez Boss Everyware. Możemy też wyszukać plik „svchost.exe.” Jest to co prawda zwykły plik systemowy ale jeśli znajduje się w folderze C:\hallo\hallo, to komputer podsłuchuje program 007 Spy. Podane wyżej metody sprawdzenia czy komputer jest szpiegowany można wykorzystać nie tylko na sprzęcie służbowym ale i prywatnym. Wiedza na temat tego gdzie, kiedy i kto nas kontroluje niewątpliwie jest bardzo cenna.

http://www.spy-shop.pl/blog/jestesmy-szpiegowani/

Czy jesteśmy szpiegowani przez telefony? Z neta z 2011 roku:

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy, że z ostatnich przecieków Wikileaks wyłania się prawda o orwellowskim świecie, w którym żyjemy. Dzisiaj warto rozwinąć temat opowiadając o oprogramowaniu Carrier IQ wykorzystywanym w milionach smartfonów na całym świecie.



Nieżyjący już Steve Jobs, gdy o szpiegowskie inklinacje oskarżano iPhona od razu wytknął konkurencji używanie oprogramowania IQRD pochodzącej z Carrier IQ. System powstał rzekomo w celu logowania pewnych parametrów obsługowych telefonów celem agregacji danych i dostarczenia producentom cennych informacji wskazujących kierunki rozwoju sieci i samych smartfonów.



Jak się okazuje od teorii do praktyki bywa daleka droga i w tym wypadku okazało się, że loguje się znacznie więcej niż tylko parametry typu Rx Tx i inne typowe dla GSM a również SMSy, emaile i inne typy aktywności włącznie z przesyłaniem tego typu danych na serwery tajemniczej firmy Carrier IQ.



W przypadku firm telekomunikacyjnych to bardzo typowe, że w branży tej pojawiają się służby specjalne. Tajemnicą poliszynela pozostają związki izraelskich firm z tej branży a MOSADem. Trudno się zatem dziwić, że CIA zakłada firmy tego typu lub sprawuje jakąś kontrole nad podobnymi korporacjami. NIe inaczej jest w Polsce z pozostającą pod wpływem polskiego wojska firmą DGT produkującą zaawansowany sprzęt telekomunikacyjny.



Wysyłka danych wrażliwych na serwery w USA to nie jest przypadek. Jakkolwiek możemy mieć wiele wątpliwości w zdolności naszego rządu, co do skutecznego podsłuchiwania obywateli to, jeśli nasi władcy zaczną współpracować w tej materii z Amerykanami, mówiąc kolokwialnie mamy przerąbane. Całą sprawe nagłośnił niezależny badacz zabezpieczeń, Trevor Eckhart. Aktualnie firma Carrier IQ grozi mu pozwem wtej sprawie. Według jego słów oprogramowanie jest w Nokiach, HTC i innych smartfonach.



Poniższe wideo przedstawia wypowiedź Prezesa firmy Carrier IQ, Larrego Lenharta. Przedstawia on firmę jako zorientowaną na pozyskiwanie danych potrzebnych w ulepszaniu rozwiązań.

Co zatem robić? Nic, używać smartfonów wiedząc o tym i godząc się na bycie podsłuchiwanym lub przerzucić się na modele telefonów z końca lat 90tych, które mogą być niekompatybilne z systemami szpiegowskimi tej klasy. Można też zmienić styl życia na taki jaki był normalny w latach 80tych i pierwszej połowy lat 90tych, nie każdy musi mieć telefon komórkowy a świat bez tych urządzeń i bez internetu też sprawiał wiele radości.

I tu z 2013 roku:

http://www.tvn24.pl/internet-hi-tech-med...66044.html
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości