Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znany naukowiec ogłasza koniec świata.
Znany naukowiec ogłasza koniec świata. Przerażająca wizja geniusza, człowieka na wózku.

Jest jednym z największych autorytetów świata nauki, dlatego wiele osób uważnie wsłuchuje się w każde jego słowo. Niestety, już nie po raz pierwszy jego prognozy nie są dla nas najlepsze. Słynny astrofizyk Stephen Hawking uważa, że nasze dni na Ziemi są już policzone. Jeśli nasz rodzaj chce mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie, już dziś powinien rozpocząć odpowiednie działania. Chodzi o znalezienie właściwego miejsca we wszechświecie, w którym przedstawiciele Homo sapiens będą mogli się osiedlić.

Bardzo ważne słowa, których autorem jest Stephen Hawking, padły podczas konferencji, jaka miała miejsce w instytucie medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles. Stwierdził on, że wyrok już zapadł - ludzkość została skazana na wymarcie. Najczarniejszy scenariusz miałby się dokonać w ciągu najbliższego tysiąca lat. Chyba że już dziś podjęta zostanie odpowiednia aktywność.

Ratunek naszemu gatunkowi miałoby zapewnić znalezienie odpowiedniego miejsca w kosmosie. Powzięcie właściwych kroków konieczne jest jednak już dziś. Nasze przetrwanie uzależnione jest od tego, czy uda nam się stworzyć nowe siedziby z dala od Błękitnej Planety - poinformował serwis cnet.

"Musimy kontynuować podbój kosmosu dla ludzkości" - powiedział Stephen Hawking. "Nie przetrwamy kolejnego tysiąca lat, jeśli nie uciekniemy z tej delikatnej planety".

Co ciekawe, Hawking uważa, że to właśnie człowiek jest odpowiedzialny za tę alarmującą sytuację. Ludzie pasożytują bowiem na Ziemi, a ona ma ograniczoną odporność oraz żywotność.

To nie pierwszy taki komentarz znanego kosmologa. Kilka lat temu, w jednym z wywiadów, podkreślił on, jak ważne jest, by człowiek kontynuował program załogowych lotów w kosmos i poszerzał swoje horyzonty. Przestrzegał jednocześnie przed ewentualnymi kontaktami z przedstawicielami innych cywilizacji podczas prób eksploracji kosmosu, twierdząc, że mogą one okazać się zgubne dla przedstawicieli gatunku Homo sapiens.

Hawking nie jest jedynym przedstawicielem świata nauki, który uważa, że ludzkość chyli się ku upadkowi. W bardzo podobnym tonie wypowiadał się wielokrotnie znany australijski naukowiec Frank Fenner, który twierdził, że w najbliższym czasie rasę ludzką może czekać zagłada. Ta czarna wizja profesora miałaby się zrealizować już w ciągu 100 lat. Zdaniem Fennera, ludzkość nie poradzi sobie z olbrzymim wzrostem demograficznym oraz niepohamowaną konsumpcją. Nie bez znaczenia są też zmiany klimatyczne.
niewiarygodne.pl
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  25 listopada był koniec świata bonaparte 30 3,630 09-12-2015, 1:55
Ostatni post: hoganUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości