KORDIALNE

Pełna wersja: Krwawe zaćmienie Księżyca!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[Obrazek: 635789759534082413.jpg]

W nocy z 27 na 28 września czeka nas wyjątkowe wydarzenie astronomiczne. W całej Polsce będzie można zaobserwować całkowite zaćmienie Księżyca. Nasz naturalny satelita przyjmie czerwoną, krwistą barwę. To ostatnie, czwarte zaćmienie w ciągu dwóch lat, kończące tzw tetradę. Przed nami unikalna szansa - na kolejne takie zjawisko przyjdzie nam poczekać aż 18 lat. Nie wszyscy podchodzą jednak do tematu jako do ciekawego zjawiska atmosferycznego - niektórzy dostrzegają w nim spełnienie biblijnych przepowiedni.

Całkowite zaćmienie Księżyca rozpocznie się klika minut po godz. 2. w nocy i potrwa do godziny 6.30. Tego dnia także Księżyc znajdzie się w perygeum, czyli najbliżej Ziemi, będzie więc największy. Następna okazja, aby zobaczyć superksiężyc podczas całkowitego zaćmienia, będzie dopiero w 2033 roku – mówi Faktowi Karol Wójcicki, popularyzator astronomii z Centrum Nauki Kopernik.

google.pl
A biblijna przepowiednia mówi o końcu świata boisie
Ta, to co taka faza, mielibyśmy koniec świata... trochę dużo by ich było przez 2 tyś. lat :lol:
No właśnie ubawa2 ...wychodzi na to, że to   bibliści coś naknocili? :lol:
(27-09-2015, 20:54)mysz napisał(a): [ -> ]A biblijna przepowiednia mówi o końcu świata boisie

Musze zerknąć, bo w skrzynce znowu mi broszurę zostawili spece od końców świata i podobnych ewenementów.
Nawet za dwa miesiące, pewno jestem już w statystyce, jutro ide głosić. <zeg31> zabsa5
(27-09-2015, 21:06)mysz napisał(a): [ -> ]No właśnie ubawa2 ...wychodzi na to, że to   bibliści coś  naknocili? :lol:

Myślę, że nic nie naknocili pod tym względem bo teraz księżyc przechodzi taką fazę, jak my oglądamy codziennie, czyli
jak zachód czy wschód słońca. A w Biblii jest napisane o nadnaturalnym czerwonym księżycu i zaćmieniu wszelkich ciał niebieskich.
Biblijny czerwony księżyc to będzie nadnaturalne, cudowne wydarzenie. Nie będzie wytłumaczenia że to dokonało się w wyniku zaćmienia, pyłu w atmosferze - czy to z wulkanów, wybuchu bomb atomowych czy z innych źródeł. Dla ludzi biblijny czerwony księżyc będzie niewytłumaczalny.
W Mateusza 24:29 czytamy:

"A zaraz po ucisku tych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku, gwiazdy będą spadać z nieba i moce niebieskie zostaną poruszone."

W Joela 2:10 czytamy:

" Drży przed nimi ziemia, trzęsie się niebo, słońce i księżyc są zaćmione, a gwiazdy tracą swój blask"

I w Joela 3:4:
"  Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana "

Talże więc widać, w Biblii, że to będzie całkiem inne wydarzenie. :)
Na moim niebie to raz mi księżyc najpierw wyszedł mi tak:
[Obrazek: 2z5u4h5.jpg]

a za chwilę jak pokręciłam ustawieniami po ciemku na ślepo, to wyszedł tak
[Obrazek: 1571w5t.jpg]

i jeszcze kilka kółek bialutkich już bez żadnych kolorów ani poświat.
Spróbuj ze szkłem, kawałek szkła wystaw przed obiektyw. :)
Ustawie sobie budzik chociaż i tak chodzę późno spać.Ale fotki pewnie nie uda sie zrobić.
U mnie z okna nie widać, bo bym zrobiła a na ulicę nie pójdę o drugiej w nocy. :)
Stron: 1 2 3