KORDIALNE

Pełna wersja: Chemtrails - co o tym sądzicie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Chemtrails - smugi chemiczne, ciekawi mnie co sądzicie na ten temat ?


Według zwolenników, chemtrails nie są zwykłymi smugami kondensacyjnymi (contrail) jakie zostawiają po sobie samoloty odrzutowe. Smugi kondensacyjne naogół nie utrzymują się długo, znikają góra po paru minutach, często też po paru sekundach, czego efektem wizualnym jest krótki ogon skroplonej i zamarzniętej pary wodnej ciągnącej się za samolotem. W przeciwieństwie do nich chemtrails utrzymują się długo, często rozrastając się w szerz do gigantycznych rozmiarów. Zwolennicy uważają, że jest to celowe rozpylanie w atmosferze substancji chemicznych, przeciwnicy traktują to jako kolejną teorie spiskową uważając tych pierwszych za paranoików.

Tyle tytułem wstępu. Dla tych którzy słyszą o tym po raz pierwszy odsyłam do sieci gdzie jest wiele filmów i artykułów na ten temat.

O chemtrails usłyszałam rok, półtora roku temu. Początkowo temat traktowałam z gatunku s-f, nawet jeżeli celowe rozpylanie substancji miałoby mieć miejsce to uważałam, że może w Stanach Zjednoczonych (a raczej za ich sprawą) gdzie wszystko jest możliwe ale na pewno nie u nas. Jednak, żeby nie być całkowitym ignorantem zaczęłam obserwować nasze polskie niebo i to co zaobserwowałam przez ten czas i nadal obserwuje bardzo mnie niepokoi.

W XXI wieku, w dużym mieście widok samolotu nie powinien mnie dziwić i nie dziwi ;) Jednak w normalne dni jestem w stanie naliczyć ich kilka , no góra kilkanaście, niebo jest czyste i klarowne a smugi nie utrzymują się długo. Oczywiście nie siedzę przez cały dzień i ich nie liczę, prowadzę obserwację wtedy kiedy mogę a mianowicie w drodze do pracy, w przerwach podczas pracy i w drodze powrotnej. Tak więc reasumując na co dzień na mojej trasie nie jestem przyzwyczajona do widoku co chwile przelatującego samolotu. Co się dzieje, że w niektóre dni ich ruch jest bardzo wzmożony ? Na niebie można zaobserwować wtedy niezły spektakl, praktycznie pierwsze co widzę zaraz po przebudzeniu to gigantyczne smugi za oknem i samoloty, nie jeden ale kilka naraz. Taki widok utrzymuje się czasem przez cały dzień, kiedy nie spojrzę i gdzie nie spojrzę widzę po kilka samolotów z różnych stron. Obserwując ich trasy przelotów wygląda to tak jakby krążyły nad miastem a nie kierowały się na lotnisko bądź dopiero co z niego wystartowały.

Została jeszcze jedna kwestia, a mianowicie celowość rozpylania substancji chemicznych. W necie można się spotkać z różnymi teoriami, ja nie mam jednak na ten temat wyrobionego zdania. Zastanawiające jednak jest to, że rządy niektórych państw pod naciskiem zaniepokojonej ludności przyznawały się do tego, że takie akcje miały i mają miejsce a jako powód podawany był jakiś bełkot o próbie zatrzymania szkodliwego dla ludzi promieniowania kosmicznego czy przeciwdziałanie ocieplaniu się klimatu.


Zapraszam do dyskusji i ewentualnie podzielenia się oprócz własnych przemyśleń i obserwacji, ciekawymi artykułami i filmami na jakie natknęliście się w necie na ten temat.
Proszę także jeśli ktoś zna o podanie autora powyższego artykułu.
Ja uważam jednak że to po prostu smugi kondensacyjne i tyle.
Zależne pewnie od wysokości przelotowej i innych, np warunków atmosferycznych.
Trudno się wypowiadać w tym temacie, bo jest wiele dezinformacji, gdzieś tam pisali że ponoć przyznano że w samolotach i w tym dymie co z nich leci umieszczano jakieś chemikalia, ale trudno dojść czy to wiarygodna informacja, przekonany jestem że gdyby to była prawda bardzo szybko wyszłoby to na jaw, bo zaangażowany w taki proceder musiało by być mnóstwo osób,.
jakby nie było, dziwne to jest... <zdziwienieke>
(03-08-2014, 1:23)hogan napisał(a): [ -> ]jakby nie było, dziwne to jest... <zdziwienieke>
E...tam, pewnie bio paliwo leją i to resztki oleju rzepakowego, jak w smażalni ryb np. kawaki
Ale po co mieliby to robić? <zdziwienieke>
Zwykła, tak zwana teoria spiskowa
(03-08-2014, 2:17)hogan napisał(a): [ -> ]Ale po co mieliby to robić? <zdziwienieke>
No przecież jest etanol i metanol w paliwie lotniczym. Oczywiście jest wiele rodzajów, choćby od silników zależne. Metanol to wiadomo, a etanol to przecież jeszcze w sąsiednich do Tarnowa Niedomicach z drewna robili. Ale na pewno jest wiele składników poprawiających parametry. A zwykłe paliwa do auteczek...te z jakimiś dopalaczami...98...czy inne. Tu podobnie, zwłaszcza że wymogi większe.
PS.
Teraz z jabłek będą robić pewnie.
Mnie najbardziej zastanawia w jakim celu to robią, bo coś musi być na rzeczy, to nie są normalne smugi z samolotu, które powinny zniknąć góra po kilku minutach. Te utrzymują się nawet przez cały dzień. Dziś na niebie też to zaobserwowałam a więc "problem" nadal tkwi i czy ktoś nam odpowie na to rzeczowo, co się dzieje, czy nie jest to zagrożeniem dla naszego zdrowia?
Wkurzają mnie takie rzeczy, gdyż już nawet w niebo próbują ingerować "po swojemu".
(04-08-2014, 11:52)hogan napisał(a): [ -> ]Mnie najbardziej zastanawia w jakim celu to robią, bo coś musi być na rzeczy, to nie są normalne smugi z samolotu, które powinny zniknąć góra po kilku minutach. Te utrzymują się nawet przez cały dzień. Dziś na niebie też to zaobserwowałam a więc "problem" nadal tkwi i czy ktoś nam odpowie na to rzeczowo, co się dzieje, czy nie jest to zagrożeniem dla naszego zdrowia?
Wkurzają mnie takie rzeczy, gdyż już nawet w niebo próbują ingerować "po swojemu".

A jakie są normalne smugi i ile się utrzymują? Wydaje się to ważne aby móc odróżnić te normalne od nienormalnych.

smuga kondensacyjna – zbudowana z kryształków lodu chmura typu cirrocumulus (dokładnie Cirrocumulus fractus), powstająca najczęściej za samolotem odrzutowym lecącym w górnej troposferze i dolnej stratosferze, zazwyczaj na wysokości między 8 a 15 km nad ziemią. Może trwać nawet kilka dni.
Stron: 1 2 3 4