KORDIALNE

Pełna wersja: Klasyczna teoria dot. żywiołów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Obalony mit ubawa2

Starożytni Grecy twierdzili, że każda materia na naszej planecie składa się z czterech elementów: wody, ziemi, ognia i powietrza. Dzisiaj wiemy, że z tychże składników oraz dorzuconego do nich serca, możemy uzyskać efekt w postaci latającego, błękitnoskórego ekologa o fryzurze w stylu teksańskiego wieśniaka. Teoria greckich myślicieli obalona została wraz z rozwojem chemii i wiedzy na temat cząsteczek oraz atomów.

[Obrazek: 997043ffd389cathe4elementsposter.jpg]
Ja, że tak powiem "studiuję" żywioły. Lubię dumać nad ich symboliką i głębią. Uważam, że każdy z nas ma w sobie cechy jakie przypisać można żywiołom. Dobrym sposobem na harmonizowanie się jest praca z tym żywiołem, którego przeciwieństwo nas pochłania.
Mi nasuwa się w tym, inny wniosek, że prawdą jest, że człowiek powstał z ziemi, tak jak mamy to opisane w Biblii a dech jaki temu
nadał Bóg, to właśnie reszta tej chemii i atomów. :)
Ja uważam, a bardziej wyobrażam sobie, że życie zaczyna się od Wody. Ona nadaje nam formę, Ziemia wypełnia nas o najbardziej prymitywne instynkty jak potrzeby fizjologiczne, Ogień zaś jest przestrzenią emocjonalnych potrzeb, Powietrze jest pełną świadomością. Takie kółeczko. Takie etapy rozwoju.
Jak miałabym wyobrazić sobie, na podobieństwo Twego myślenia, to byłabym skłonna, patrzeć na to tak, że jesteśmy ziemą.
Do ziemi dodajemy wody a przez to z ziemi coś kiełkuje a więc ogień i powietrze. ubawa2