KORDIALNE

Pełna wersja: Najbardziej przygnębiający film
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Najbardziej przygnębiający film? Po jakim filmie czuliście się najbardziej zdołowani?

Z moich, na początek, mogę dodać "Zielona mila".
Flm piękny i wzruszający ale okropnie dołujący, bo ze złym zakończeniem.
Po obejrzeniu(paręnaście razy), czułam się, jakbym chciała krzyczeć, że to "nie tak miało być", "nie zgadzam się!"
Zielona Mila, Szamanka
"La dolce vita" czyli "Słodkie życie". Wcale nie było takie słodkie, a czarno - biały obraz jeszcze potęgował gorycz. Podobne odczucia miałam po współczesnym, i chyba w jakimś stopniu podobnym, "Wielkim pięknie". Nie czytałam recenzji tego ostatniego. Widziałam te filmy, i oba budzą we mnie podobny smutek.
Dodam jeszcze "Błękitną lagunę".
Za X muzą nigdy specjalnie nie przepadałem i trudno sobie wszystko przypomnieć.
Chociaż po La Strada Federico Felliniego było mi trochę markotno.
Biutiful- kameralna opowieść o człowieku, który zdaje sobie sprawę ze swojej samotności. Mężczyzna próbuje utrzymać równowagę pomiędzy przetrwaniem w marginalnym sąsiedztwie a zabezpieczeniem przyszłości swoich dzieci, które płyną przez życie bez celu.
To obraz, który nie pozostawia suchej nitki na rzeczywistości – tak okrutnej i tak trapiącej, że pozostaje tylko bierna niemożność działania, natłok myśli lub ich zastój, który finalnie powoduje paraliż umysłu i skrajność emocji. W filmie nie odnajdziemy krzty fajerwerków, głośnych salowych braw czy salwy śmiechów, które mogłyby jakoby dać nadzieję - nadzieję na cokolwiek.
Miłość Larsa w reżyserii Craiga Gillespie.
Nie każdego zdołuje.
Wydaje mi się to dosyć ciekawym naświetleniem niektórych problemów psychicznych.
(24-09-2017, 21:22)ro_bot napisał(a): [ -> ]Miłość Larsa  w reżyserii Craiga Gillespie.
Nie każdego zdołuje.
Wydaje mi się to dosyć ciekawym naświetleniem niektórych problemów psychicznych.
Oglądałam. Dodałabym do tego film pt. "ONA" z Joaquinem Phoenixem. Tytułowa ona, to program komputerowy, który zastępuje bohaterowi partnerkę.
Zagadka Powdera Victora Salva
Fantastyka ubrana w głębszy przekaz.
ubawa
Młodość Paolo Sorrentino.
Ogólnie rzecz biorac film jest o starości.
Stron: 1 2 3 4