KORDIALNE

Pełna wersja: Zadbaj o dłonie naturalnymi metodami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Każdy z nas potrzebuje ochrony rak i najczęściej sięgamy po kosmetyki i to z wyższej półki. Kosmetyki, to chemia, która wcale nie musi dobrze działać na naszą skórę. Wydajemy kupę kasy na coś, co zadziała dziś a za rok, nasze dłonie będą wyglądały od takich preparatów z 30- 40 lat starzej.
Sięgajmy więc po naturalne metody, które działają kojąco, nadają elastyczności skóry i usuwają łuszczący się naskórek. O dłonie w szczególności, powinniśmy dbać zimą i gdy są wystawione na silne promienie słoneczne.

Zamiast peelingów jako gotowców, używajmy domowych środków, tj., olejki, kwiaty, zioła, warzywa i inne nawet kuchenne produkty.
Do usunięcia złuszczającego się naskórka, możemy użyć zwykłego cukru. Do porcelanowego lub glinianego naczynia, dodajemy łyżkę stołową lub dwie cukru i dolewamy oliwy z oliwek. Nie czekamy aż cukier się roztopi, tylko szybko wcieramy w wierzchnią skórę dłoni. Masujemy aż do rozpuszczenia
się cukru i spłukujemy wodą z mydłem. Zabieg jest mało kosztowny i działa świetnie jako peeling. Zamiast oliwy z oliwek, możemy użyć mydła w płynie czy innego środka płynnego, nawet płynu do kąpieli.

Elastyczną i miękką skórę uzyskamy, wcierając płynny miód przyjemniej co drugi dzień. Po lekkim masażu dłoni miodem, odczekajmy z 10 minut i spłuczmy wodą z mydłem.

Kojąco, odprężająco i nadając przyjemnego zapachu, działają olejki zapachowe, które są do kupienia w aptekach. Wybieramy takie olejki, które
mają dla nas miły zapach aby działały na nasze zmysły. Osobiście wybieram olejki z płatków róż, lawendowe i o zapachu rozmarynu.

Co jakiś czas, róbmy też masaż dłoni kostką lodu.

Autor- hogan
(09-01-2018, 22:59)hogan napisał(a): [ -> ]Każdy z nas potrzebuje ochrony rak i najczęściej sięgamy po kosmetyki i to z wyższej półki. Kosmetyki, to chemia, która wcale nie musi dobrze działać na naszą skórę. Wydajemy kupę kasy na coś, co zadziała dziś a za rok, nasze dłonie będą wyglądały od takich preparatów z 30- 40 lat starzej.
Sięgajmy więc po naturalne metody, które działają kojąco, nadają elastyczności skóry i usuwają łuszczący się naskórek. O dłonie w szczególności, powinniśmy dbać zimą i gdy są wystawione na silne promienie słoneczne.

Zamiast peelingów jako gotowców, używajmy domowych środków, tj., olejki, kwiaty, zioła, warzywa i inne nawet kuchenne produkty.
Do usunięcia złuszczającego się naskórka, możemy użyć zwykłego cukru. Do porcelanowego lub glinianego naczynia, dodajemy łyżkę stołową lub dwie cukru i dolewamy oliwy z oliwek. Nie czekamy aż cukier się roztopi, tylko szybko wcieramy w wierzchnią skórę dłoni. Masujemy aż do rozpuszczenia
się cukru i spłukujemy wodą z mydłem. Zabieg jest mało kosztowny i działa świetnie jako peeling. Zamiast oliwy z oliwek, możemy użyć mydła w płynie czy innego środka płynnego, nawet płynu do kąpieli.

Elastyczną i miękką skórę uzyskamy, wcierając płynny miód przyjemniej co drugi dzień. Po lekkim masażu dłoni miodem, odczekajmy z 10 minut i spłuczmy wodą z mydłem.

Kojąco, odprężająco i nadając przyjemnego zapachu, działają olejki zapachowe, które są do kupienia w aptekach. Wybieramy takie olejki, które
mają dla nas miły zapach aby działały na nasze zmysły. Osobiście wybieram olejki z płatków róż, lawendowe i o zapachu rozmarynu.

Co jakiś czas, róbmy też masaż dłoni kostką lodu.

Autor- hogan

Ja  też  używam  naturalnych  kosmetyków,  miód   oliwa  i  aloes  ,  płatki  owsiane   itp.   który  rośnie  jak zwariowany   to  sa  dobre  kosmetyki   <zdziwienieke> wink
Masz swój owies z pola? :)
(01-02-2018, 22:15)hogan napisał(a): [ -> ]Masz swój owies z pola? :)

Nie mam  pola  to  nie mam  owsa , kupuje  płatki owsiane  .   kwiaatttt
To jak mam rozumieć te zdanie:
:)

(01-02-2018, 21:02)Zuzanna napisał(a): [ -> ] płatki  owsiane   itp.   który  rośnie  jak zwariowany   to  sa  dobre  kosmetyki   <zdziwienieke> wink
(01-02-2018, 23:53)hogan napisał(a): [ -> ]To jak mam rozumieć te zdanie:
:)

(01-02-2018, 21:02)Zuzanna napisał(a): [ -> ] płatki  owsiane   itp.   który  rośnie  jak zwariowany   to  sa  dobre  kosmetyki   <zdziwienieke> wink

Ja zrozumiałem że aloes. Moje podkreślenie.

Cytat:Ja  też  używam  naturalnych  kosmetyków,  miód   oliwa  i  aloes  ,  płatki  owsiane   itp.   który  rośnie  jak zwariowany   to  sa  dobre  kosmetyki   [Obrazek: c070.gif] [Obrazek: wink.gif]
Wedle napisanego zdania, źle zrozumiałeś, bo nie ma aloesu podanego na końcu.
(02-02-2018, 11:42)hogan napisał(a): [ -> ]Wedle napisanego zdania, źle zrozumiałeś, bo nie ma aloesu podanego na ko
Sorki  ,  za  szybko  pisałam  i  nie zauważyłam  że  zle  napisałam  , mianowicie   aloes  rośnie  jak   zwariowany   bezradny slecausuuski
[post jeden pod drugim jednego Użytkownika, łączą się jeśli nie upłynie 10 minut]
Aloes  jest  nie docenianym  kosmetykiem  ,  wspaniale  wygładza   skórę  .
Dziękuję za wyjaśnienie hug
Aloes działa zdrowotnie nie tylko na skórę ale także spożywany na narządy wewnętrzne. Całkiem fajna roślina. I smaczna.
Stron: 1 2