KORDIALNE

Pełna wersja: Tego właśnie brakuje polskim piłkarzom
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3




Poświęcenia 
No tak. Niby nabijają się że tym się piłka nożna od np. boksu różni, że w piłce zawodnicy po mistrzowsku udają ból i symulują kontuzje. A w sportach walki udają że nic im nie jest, mogą walczyć dalej. Ten film obala stereotyp i takie myślenie. Oglądnąłem do końca, choć trzy razy zemdlałem. No cóż, ale wstałem i dalej oglądam. Musze być tak twardy jak ten bramkarz. Może aż tak to nie, ale chć odrobinę.
Wygrali z Koreą, nie widziałem meczu bo zasnąłem wcześniej.
No nie. Po pierwszym karnym myślałem, że to się na prawdę wydarzyło.ubawa
Jednak w miarę oglądania, zrobiła się z tego tragikomedia.:lol:
Filmik głupi.
Czy brakuje naszym piłkarzom poświęcenia?
Nie wiem. Raczej nie. Zawsze występ w reprezentacji jest jakimś pozytywnym wydarzeniem w życiu piłkarza i chce się pokazać z dobrej strony.
Moim zdaniem to brak naszym piłkarzom "zgrania". No ale w innych reprezentacjach też nie mają więcej czasu na "zgranie". Mają natomiast więcej profesjonalistów a Ci się szybciej adoptują do gry w odmiennych warunkach (tzn. poza klubem). Profesjonaliści szybciej "się dogadują" i wyczuwają intencje, zagrania itd. kolegów z drużyny.
Polscy piłkarze grają na coraz wyższym poziomie czy to w rodzimych klubach czy też poza krajem. To się przekłada na jakość w grze reprezentując kraj. Jest cały czas coraz lepiej. I to mnie cieszy.
Najważniejsze żeby już najmłodsi mieli wsparcie i profesjonalistów wokół siebie a z czasem możemy nawet być mistrzami Świata.
Obecnie nasze szanse lokuję gdzieś w pierwszej 10 na tych mistrzostwach dzięki zaangażowaniu w grę naszych piłkarzy, dobremu trenerowi i profesjonalizmowi piłkarzy.
Moje zdanie jest takie, że naszym piłkarzom niczego nie brakuje i w niczym nie odbiegają od innych.
Po prostu im nie zawsze wychodzi, jak w życiu.
(31-03-2018, 7:49)hogan napisał(a): [ -> ]Moje zdanie jest takie, że naszym piłkarzom niczego nie brakuje i w niczym nie odbiegają od innych.
Po prostu im nie zawsze wychodzi, jak w życiu.

"Coś nie wychodzi", to nie jest żadne tłumaczenie i żaden argument.
Dlaczego są piłkarze, kluby, którym wychodzi 90/100 - wiadomo 100/100 jest niemożliwe. A polskie porażki tłumaczone są "coś nie wyszło", czy "Polacy nic się nie stało".

Karbonku, co do szkolenia coraz młodszych kadr i wsparcia profesjonalnych, doświadczonych graczy, to masz rację. Zauważ tylko, że bardzo często ci młodzi, zdolni są niezauważani przez naszych szkoleniowców i migiem znajdują się w zagranicznych klubach.
Co do tego, że Polska może być mistrzem świata - jesteś niepoprawnym optymistą.
Naszym też tak wychodzi, jak i innym. My widzimy więcej Polaków, niż inne kraje i z pewnością tak samo w innych
krajach uważają na temat własnych drużyn.
I do tego, jestem taka że nie lubię narzekania, że to źle czy tamto ktoś źle robi.
Taki piłkarz ćwiczy codziennie po minimum 6 godzin na boisku, chudną przez to po jednym treningu po kilka kilogramów.
Faktem jest też, że po takich wyczynach, mają bardzo kaloryczną dietę, bo by padli jak kawki.
Ja naszych piłkarzy podziwiam, że mają jeszcze w sobie tyle siły, chęci i zamiłowania, że za takie pieniądze w ogóle jeszcze
chcą grać. Kogo by było stać na taki wysiłek? Mnie na pewno nie a Oni dostają najniższe płace względem wszystkich krajów.
I tu dlatego, przede wszystkim widzę w nich potencjał i zamiłowanie do sportu.
Ja też nie lubię narzekania ale co innego ciągłe narzekania, a co innego jednak realne patrzenie i ocena - bez narzekania i wychwalania pod niebiosa.
Nie mam aż takich wiadomości, co do ilości godzin treningów, chociaż z drugiej strony, gdyby po takim treningu chudli po parę kilogramów, to po tygodniu taki zawodnik skurczyłby się do rozmiarów krasnoludka. Nie posiadam też wiedz o zarobkach, uposażeniach piłkarzy.
A nie wydaje Ci się, że wszyscy sportowcy - nie tylko piłkarze, robią to, co robią właśnie dlatego, że kochają sport, mają do tego zamiłowanie i stąd ich zapał, a do tego automatycznie stać ich na wysiłek dla osiągnięcia celu.
Mnie też nie byłoby stać na taki wysiłek, bo po prostu sport interesuje mnie jako kibica. Teraz stać by mnie było np. na przeczytanie ciekawej książki, obojętnie, co dookoła by się działo.
A jak popatrzysz na inne kluby, drużyny, to moim zdaniem w porównaniu z polskimi, jednak wiele z nich wygląda lepiej.
Odniosę się do ostatniego zdania.
I to jest właśnie to o czy napisałam, kasa.
Inne kluby mają kasę, to stać ich na więcej a Polski Rząd, żałuje kasy na naszych sportowców.
Dlatego nadal uważam, że zapał i zamiłowanie mają ale bez kasy niewiele mogą zdziałać.

No i nie wszyscy są miłośnikami sportu, niektórzy są w drużynach tylko dla kasy, dla zarobku i traktują
to jako swój zawód, płacę i utrzymanie rodziny. Choćby Pele sam tak o sobie mówił.
Stron: 1 2 3