KORDIALNE

Pełna wersja: Trzymaj klucze z samochodu w folii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jeśli masz nowszy samochód, prawdopodobnie możesz go otworzyć z dystansu, czasami nawet nie zbliżając się do pojazdu.
Wraz z rozwojem technologii rozwija się również każda inna gałąź naszego życia, na którą sama technologia ma bezpośredni lub pośredni wpływ. Jedną z nich jest również fach złodzieja.
Złodzieje aut wykorzystują wspomnianą wyżej technologię otwierania centralnego zamka w aucie, ale spokojnie, mamy na to sposób.


Na początek ważne jest, aby zrozumieć, jak działa system bezkluczykowy. W prostych słowach w Twoim kluczyku znajduje się czip, który zsynchronizowany jest z Twoim autem.
Wewnątrz auta jest kolejny czip, który działa na podobnej zasadzie. Gdy kody przekazywane przez obydwa czipy zgadzają się, samochód wie, że ma otworzyć drzwi.
Większość kluczyków wymaga, abyś znajdował się około 30 cm od pojazdu, co sprawia, że ciężej jest je ukraść.

Jeśli jednak parkujesz, np. przed supermarketem, złodzieje mogą wzmacniać sygnał radiowy z kluczyka. Jest to w miarę prosty i efektywny sposób kradnięcia aut, w którym złodzieje są coraz sprawniejsi.
Według strony ViBilägare są nawet złodzieje, którzy jeżdżą po mieście w nadziei znalezienia samochodów, które posiadają ten system. Potrafią wychwycić sygnał z kluczyka w domu i otworzyć samochód.
Gdy samochód ma już włączony silnik, kluczyk jest niepotrzebny. Jeśli jest zatankowany, oznacza to, że złodziej może spokojnie uciec z miejsca przestępstwa.
Niemiecka organizacja ADAC przetestowała metody używane przez złodziei. Sprawdzono 22 modeli aut od różnych producentów i za każdym razem udawało się otworzyć samochód i uciec.
Jeśli jednak owiniesz kluczyk w folię aluminiową, możesz stworzyć barierę dla sygnału elektrycznego i radiowego.
Policja twierdzi, że jeśli kluczyk jest owinięty w folię, mocno utrudnia to kradzież potencjalnym złodziejom.

Jeśli chcesz się upewnić, że sposób działa, podejdź do auta z owiniętym w folię aluminiową kluczykiem i sprawdź czy drzwi się otworzą.
Porady policji
Trzymaj swój kluczyk w specjalnym pudełku lub owiń go folią, aby utrudnić kradzież złodziejom.
Używaj blokady kierownicy jeśli taką posiadasz. Złodziej będzie musiał bardziej się postarać, a czasami wystarczy to, aby go powstrzymać.



kraj.media
Im większa wykrywalność kradzieży tym ich mniej. Policja niech się bardziej stara i będzie dobrze.
A nie swoja robotę próbują zepchnąć na innych.
Ja zamierzam tak robić, bo policja przecież cały czas nie będzie pilnowała mego samochodu.
Coraz bardziej wymyślne te sposoby. Cholera, człowiekowi na myśl nie przyjdzie a złodzieje co chwilę nowe myki wymyślają.
Ja w życiu tylko raz weszłam do zamkniętego samochodu. Za dzieciaka otworzyłam poloneza monetą 20gr ubawa2 taki zbój byłam ubawa2
Złodzieje nie śpią, co jedynie rodzi się ich coraz więcej, powinniśmy więc sami także wspomagać
się trikami aby przynajmniej spowolnić złodzieja.
No to fakt, coraz więcej śmiałków niestety
Trzecia zasada dynamikiubawa
Każdemu działaniu towarzyszy przeciwdziałanie,równe co do wartości tylko skierowane przeciwnie.
Najbezpieczniej to jedno, (albo dwa) koło zdejmować i zabierać ze sobą, do torebki np.
Na trzech trudno będzie złodziejowi uciec z miejsca kradzieży.
Albo przedni fotel. Dać na wsteczny i wajchę od biegów wydrzeć.
Wszystko zastosować, będzie pewniej.
Ukraść i tak ukradną, laweta np., ale będzie im trudniej.
Powodzenia!!!!!
Cytat:Większość kluczyków wymaga, abyś znajdował się około 30 cm od pojazdu, co sprawia, że ciężej jest je ukraść.
Chyba że chodzi o najnowsze modele samochodów. Z tego co widziałem kluczyk działa nawet na 30 metrów.

Oglądałem program, w którym pokazywano jak sygnał z kluczyka jest przechwytywany przez złodzieja w momencie zamykania, czy też otwierania samochodu, więc żadne specjalne opakowania nic nie pomogą. ubawa
Nie obejrzeliście filmiku a szkoda.
Stron: 1 2 3 4