KORDIALNE

Pełna wersja: Telewizor z giętkim ekranem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Na targach elektroniki użytkowej CES 2019, LG pochwalił się cienkim i lekkim telewizorem OLED o przekątnej 65 cali i rozdzielczości 4K UHD. Firma pokazała identyczne urządzenie już w 2015 roku, lecz wtedy był to jedynie prototyp.
 
Teraz mówimy o rozwiązaniu, które jest już gotowe do sprzedaży. Telewizor LG OLED TV R posiada giętki ekran, a w jego skład wchodzi także system dźwiękowy i specjalna półka, w której telewizor chowa się automatycznie, gdy nie jest używany.

Firma LG zapewnia, że ekran może wyginać się nawet 50 tysięcy razy i nie dozna żadnych uszkodzeń. Trzeba przyznać, że jest to ciekawe rozwiązanie, choć tak naprawdę, giętkie telewizory nie wnoszą niczego nowego poza specyficznym wyglądem. Taki wynalazek można potraktować bardziej jako element dekoracji wnętrz.
 
Sprzedaż telewizorów LG OLED TV R może ruszyć w drugiej połowie 2019 roku, ale firma nie podała ceny. Oczywiście urządzenie tego typu nie będzie tanie – w końcu mamy do czynienia z pierwszym na świecie giętkim telewizorem.
zmianynaziemi.pl


A po co wyginać ekran? oczko
(28-01-2019, 19:19)bonaparte napisał(a): [ -> ]A po co wyginać ekran? oczko


Cytat:Trzeba przyznać, że jest to ciekawe rozwiązanie, choć tak naprawdę, giętkie telewizory nie wnoszą niczego nowego poza specyficznym wyglądem. Taki wynalazek można potraktować bardziej jako element dekoracji wnętrz.
(28-01-2019, 19:19)bonaparte napisał(a): [ -> ]A po co wyginać ekran? oczko

By żona będąc w kuchni mogła sobie przy okazji mycia garów obejrzeć kawałek telenoweli.
Jeśli z kuchni widać telewizor. Odegnie sobie kawałek ekranu i już jest szczęśliwa.
U mnie trzeba cały telewizor, jest na takim wysięgniku, ale też spełnia swoje zadania. Ten wysięgnik. To chyba podobny do tego https://www.googleadservices.com/pagead/...CCEo&adurl=
Proszę mnie nie kamienować, to taki żart tylko.
Mnie się tak skojarzyło, że obraz na takim pogiętym ekranie zacznie wyglądać jak Morowe Lata czyli mniej więcej tak:
Wszystko zależy od giętkości telewizora.
Są już produkowane telewizory z wygiętym ekranem, ale one mają go wygiętego na stałe ubawa2

[Obrazek: 309bb8cf-4e62-4c12-85e5-80d3a89f8c98_i-s...jpg?=131d1]

Widocznie teraz czas pójść jeszcze dalej ubawa2
(28-01-2019, 19:19)bonaparte napisał(a): [ -> ]A po co wyginać ekran? oczko

Pewnie da się takowy telewizor zwinąć w rulon, spakować do torby i zabrać np. na wczasy. ubawa2
Na filmiku widać o co chodzi. Można na przykład go schować.
Ciekawe co jeszcze wynajdą żeby od ciemnych nowobogadzkich wyciągnać pieniadze ?
Marzy mi się obejrzeć film,którego początku nie pamiętam i końca nie znam na monitorze 1000/1500" w formacie 10 HD.
***
Znaczy chodzi o wspomnienia własne
Stron: 1 2