KORDIALNE

Pełna wersja: Powrót do czarnej dziury- moja nowa teoria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pierwszą moją teorią o czarnych dziurach, było to, że Ziemia jest wchłonięta przez gigantyczną czarną dziurę i dlatego
nie możemy zobaczyć tego co jest dalej we Wszechświecie.

Moją drugą i zarazem nową teorią o czarnych dziurach jest to, że powstały one na skutek wybuchów bomb jądrowych.

Co o tym sądzicie ubawa
To możliwe oznaczało by to iż są inne istoty we wszechświecie które tworzą takowe dziury.

Czarne dziury zakrzywiają światło i czasoprzestrzeń.

Czyli oni mogą podróżować czarnymi dziurami dlatego je tworzą.
Miałam na myśli Ziemię i ludzi, że to my stworzyliśmy czarne dziury bombami jądrowymi.

Moją teorię opieram na tym, że pierwszy raz wspomniał o zjawisku czarnej dziury Einstein w 1916 roku, która była uważana jedynie
za matematyczną ciekawostkę.
Natomiast wybuch pierwszej bomby atomowej, nastąpił w roku 1945 ale eksperymenty bomby atomowej szacuje się
na 30 lat wstecz od pierwszego odnotowanego wybuchu, czyli w roku 1915 a w rok później w 1916 roku Einstein zauważa
czarną dziurę. Zbieg okoliczności? Nie wierzę w takie zbiegi okoliczności, nie gdy chodzi o sprawy Kosmosu.
Właśnie ukazało się pierwsze zdjęcie czarnej dziury.
(10-04-2019, 15:22)bonaparte napisał(a): [ -> ]Właśnie ukazało się pierwsze zdjęcie czarnej dziury.

Widziałem  nic specjalnego  trochę  rozmyte.
Od 7: 45 jest pokazane jak to wygląda, bardzo interesująco i zdumiewająco.
Jako ciekawostkę napiszę, że czarna dziura jest 3, 5 miliona razy cięższa od Słońca.




W jaki sposób teleskop Event Horizon fotografował czarną dziurę?
Teleskop Event Horizon to nie jedno olbrzymie narzędzie, ale raczej międzynarodowa sieć obserwacji radioastronomicznych
zmierzających do wspólnego celu.
Ponieważ siły grawitacyjne czarnej dziury są zbyt silne, aby można było się im oprzeć, obserwacja czarnej dziury gołym okiem jest niemożliwa.

National Radio Astronomy Observatory w USA wyjaśniło: „Chociaż astronomowie długo badali wpływ czarnych dziur na wszechświat, nikt nigdy nie zobrazował rzeczywistego punktu bez powrotu, gdzie materia i energia nie mogą uciec z czarnej dziury – tak- nazywany horyzontem zdarzeń.

„Łącząc obszar zbierania ALMA i innych teleskopów o milimetrowej długości fali rozrzuconych po całym świecie, EHT może w końcu osiągnąć ten cel”.
Na filmiku lepiej i więcej widać.
W sumie to może być i czarna dziura ale i co innego np. Latający kosmiczny żółw.
Stron: 1 2