KORDIALNE

Pełna wersja: Zalety i wady gier komputerowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Gry komputerowe - zalety
Do zalet gier komputerowych można zaliczyć wypracowanie zdolności samodzielnego podejmowania decyzji  (oczywiście nie mamy tu na myśli podjęcie decyzji jak zniszczyć przeciwnika). Gry poprawiają nasz refleks, logiczne myślenie, sprawność manualną, rozwijają umiejętność postrzegania, uczą jak dojść do celu, wymuszają samodzielne podejmowanie decyzji i ponoszenia konsekwencji za te decyzje. Oprócz tego uczą nas szukania wskazówek, uczą dobrych wzorców, doskonalą kondycję wzrokowo-ruchową czy pokazują, że w niektórych sytuacjach należy podporządkować się określonym zasadom, aby odnieść sukces. Spełniają również rolę terapeutyczną leczą z lęków, fobii, a także pozwalają się dowartościować i uwierzyć w siebie osobą niepewnym i zdołowanym.
Natomiast gry wieloosobowe uczą nas współpracować z grupą, uświadamiają jak się w niej odnaleźć jak również uczą strategii i współpracy. Jednak każdy medal ma dwie strony gry komputerowe mają również swoje wady.

Cytat:Gry komputerowe - wady

Teraz wymienimy ciemną stronę gier - wady gier komputerowych. Gry nazywane przez niektórych "bezmyślnymi siekaczkami" stanowią zagrożenie dla prawidłowego rozwoju psychicznego młodego człowieka, bo czego może nauczyć gra gdzie chodzi tylko o jak najbardziej krwawe i jak najbardziej brutalne wyeliminowanie przeciwnika. Wiele współczesnych gier posiada dużo przemocy i okrucieństwa oddaje dość realnie co działo się na polu walki oderwane ręce, nogi, głowy to nie rzadkość w grach. Wiele osób uważa, że gry pobudzają w graczu agresję i przemoc, gdyż grając w brutalne gry dziecko może sobie wyrobić nawyk, że będąc agresywnym i stosując przemoc przetrwa w realnym świecie, ponadto gdy poziom trudności jest zbyt duży może to doprowadzić do nerwicy i częstej wymiany myszki lub klawiatury. Jeśli dziecko spędza przed komputerem zbyt dużo czasu może zatracić poczucie dystansu między światem gier, a światem realnym.
Źródło : https://www.erainformatyki.pl/gry-komput...-wady.html
Moim zdaniem gry komputerowe to nic innego jak sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli mają dobrą fabułę, to moim zdaniem są rozrywką na wysokim poziomnie to tak jakby obejrzeć film czy przeczytać książkę tylko mamy wpływ na fabułę.
Szkodliwe są na wzrok i gry polegające jedynie na bezmyślnym zbieraniu jakiś pierdół albo siekaniu wrogów raczej nie szkodzą na psychikę, ale dobrego wpływu też nie mają. Poza tym w nadmiarze wsztsrko jest szkodliwe, a gry bardzo uzależnieją szczególnie współczesne.
(28-04-2019, 17:01)bonaparte napisał(a): [ -> ]Moim zdaniem gry komputerowe to nic innego jak sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli mają dobrą fabułę, to moim zdaniem są rozrywką na wysokim poziomnie to tak jakby obejrzeć film czy przeczytać książkę tylko mamy wpływ na fabułę.
Szkodliwe są na wzrok i gry polegające jedynie na bezmyślnym zbieraniu jakiś pierdół albo siekaniu wrogów raczej nie szkodzą na psychikę, ale dobrego wpływu też nie mają. Poza tym w nadmiarze wsztsrko jest szkodliwe, a gry bardzo uzależnieją szczególnie współczesne.

Wciągnąć mogą każde gry z pegazusowymi wyłącznie gry to gry.

To pożeracz czasu .
Dawniej śmiem stwierdzić, że byłam nałogowym graczem, potrafiłam grać dosłownie bez przerwy aby tylko grę przejść.
Chyba z tego wyrosłam a więc obecnie nie wiem, czy można zaliczyć gry do nałogu, bo moim zdaniem, jak ma się
przesyt, to się samemu przestaje grać. W innych nałogach wygląda to zupełnie inaczej, bo mimo chęci, nie można
przerwać jak nie ma się mocnego  postanowienia, czyli psychicznego nastawienia a z grami zwyczajnie ot tak, skończyłam.
Gram jeszcze w różne gierki ale nie na tyle aby się w nich zatracić.
Zalety gier:
-rozwijają mięśnie i koordynację psychoruchową,współdziałania zespołowego (przykładowo piłka siatkówa)
-uczą strategii w poczynaniu przyszłościowym ,nie tylko prostego oddziaływania skutku na przyczynę (szachy,warcaby,zenet czy nawet eurobiznes)
-uczą manipulacji przeciwnikiem i też jak ją zauważyc i się przed nią bronić (poker)
....
W to wszystko oczywiście można grać komputerowo.
Jedyna wada jaką widzę to brak rzeczywistego kontaktu z przeciwnikiem.
Dla mnie to zaleta. oczko

Adamus123

Wiele gier jest brutalnych ... czy to ich wady..? Jeśli gracz jest dorosły i dojrzały to wie, że to tylko virtual i piksele ... Jeśli zaś do grania zabierają się dzieciuchy- to nie jest wada gier ale niedojrzałość ludzi.
Wiadomo.
Rodzice powinni pilnować w co ich małe dzieci grają. Podobnie jak uważać na to co oglądają na youtube czy w tv.
Według mnie obecnie gry nie są najgorsze, dużo gorsze zjawiska dla dzieci to patostreamerzy czy jacyś porąbani youtuberzy.