KORDIALNE

Pełna wersja: Joga to grzech- twierdzi PiS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
PiS chce usunąć z Polski zajęcia jogi, co Wy na to? Czy to jest normalne?
(02-10-2020, 0:16)hogan napisał(a): [ -> ]PiS chce usunąć z Polski zajęcia jogi, co Wy na to? Czy to jest normalne?
 
Nikt normalny nie popiera masonerii, globalizmu, depopulacji ani totalitaryzmu pisowskiego. Ale to nie znaczy, że trzeba w Polsce rozpowszechniać i popierać religie wschodu jak np. wrogi chrześcijanom hinduizm. Wyznawcy religii wschodu zaznaczają, że joga nie jest zwykłą gimnastyką, ale istotnym elementem religii wschodu. Historycznie rzecz biorąc joga wzrastała w Indiach w obrębie trzech wielkich religii, mianowicie hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu. Wykopaliska z Harapy i Mohendżodaro ukazują m.in bóstwa w pozycjach jogicznych, również towarzyszące medytującym są zwierzęta, co może być związane z rytuałami szamańskimi. Tak więc jodze zawsze towarzyszył duch religijny, pojawia się ona w wedancie, brahmanach czy upaniszadach, jogasutrach mówi się o Iśwarze (Bogu). Joga klasyczna jest więc dyscypliną religijną, a w niemal wszystkich obecnych szkołach opartych na jodze Patandżalego składa się ręce do modlitwy i intonuje mantrę OM.

Najbardziej znaczącym znaleziskiem świadczącym nie tylko o starożytności praktyk jogicznych, ale przede wszystkim o religijnym indyjskim charakterze tej pierwszej na subkontynencie cywilizacji, jest terakotowa pieczęć z wizerunkiem tzw. proto-Śiwy Już odkrywca tej i innych podobnych pieczęci, archeolog John H. Marshall nie miał wątpliwości, że rysunek przedstawia jogina. Prezentuje ona, otoczoną zwierzętami postać siedzącą w charakterystycznej pozycji medytacyjnej (bhadrāsana), co nasunęło przypuszczenie, że to wczesne wyobrażenie boga Śiwy, w tradycji hinduskiej pana dzikich zwierząt i jogina doskonałego. Śiwa uważany jest za Boga jedynego, tożsamego z bezpostaciowym wszech przenikającym Brahmanem. 

Siostra Michaela Pawlik: uwaga religie Wschodu !

Zagrożenia religii wschodu | s. Michaela Pawlik OP

Zagrożenia ze strony wschodnich technik medytacyjnych - Prelegent s. Michaela Pawlik
To nie PiS. Zgodnie z dogmatami Kościoła katolickiego uprawianie jogi to grzech.
Stwierdzenie, że PiS chce usunąć zajęcia jogi niewiele mówi. Skąd chce usunąć? Jak? Tak w ogóle? Pewnie fejk.
(02-10-2020, 8:02)jozekkg napisał(a): [ -> ]To nie PiS. Zgodnie z dogmatami Kościoła katolickiego uprawianie jogi to grzech.
Stwierdzenie, że PiS chce usunąć zajęcia jogi niewiele mówi. Skąd chce usunąć? Jak? Tak w ogóle? Pewnie fejk.
Pytanie o PiS skierowane do Hogan..ja tylko zaznaczę że bogowie hinduizmu niewiele mają wspólnego z Jezusem Chrystusem, a hinduizm z chrześcijaństwem. Radni PiS-u w jakimś mieście zdaje się protestowali, bo zajęcia jogi zgłoszone  zostały do przyszłorocznego budżetu miasta. Po co Polakom hinduizm, nie ma ważniejszych potrzeb tylko konieczne jest płacenie na promocję religii wschodu ? Czy my jesteśmy bogatsi niż obywatele USA, płacąc ostatnie grosze na WHO, LGBT, Ukrainę, maski, testy, utrzymanie wojsk USA i sprzedajny system partii politycznych? Zarabiamy przecież kilkakrotnie mniej niż Niemcy, Francuzi, Belgowie, Holendrzy, Amerykanie, Anglicy ! 10 mln uciekło już z Polski na stałe !
Tak na początek. Jeśli chodzi o dogmaty(czyli wymyślone teorie) religijne, to akurat hinduizm i chrześcijaństwo, mają
z sobą wszystko wspólne. Jedni i drudzy wyznają wiarę w Jezusa i w boga w niebie. Jedni i drudzy wierzą w rzeczy,
które nigdy nie miały miejsca, jedni i drudzy oddają pokłony zwierzętom(w chrześcijaństwie byk, gołąb, bestia z apokalipsy...)
Hinduizm znam jako religię, może nawet bardziej niż chrześcijaństwo.

Co do PiS, zrobią wszystko, co chce kościół, dlatego każdy kto o tym dyskutuje, to wie, że to PiS jeśli tak zarządzi, to joga
zniknie. Dla mnie to jest absurdalne, bo w gimnastyce nie widzę niczego złego. Drugim krokiem pewnie będzie balet albo
sporty wszelkie z lekkoatletyki czy też tańca.
Wracamy do epoki kamienia łupanego... i chyba zacznę się modlić do ich bogów aby w końcu zrobili coś z rządzącymi, bo
wprowadzają w Polsce zamordyzm i dyktaturę.

Co w tej lekcji jest grzechem, proszę mi wyjaśnić?
Bo ja tu widzę gimnastykę i to dość skromną w porównaniu z baletem czy nawet wystąpieniami teatralnymi.Łyżwiarstwo figurowe też powinni zlikwidować, bo kobiety są zbyt skąpo ubrane, że aż tyłki widać.
Albo tenis ziemny, itd.
Oj Iza Histeryzujesz.
Pewnie internet też wyłączą. ubawa2
A tak swoją drogą, to gdzie się tego dowiedziałaś?
Wbij sobie w necie, to zobaczysz co Ci się pokaże. Pełno wiadomości o tym.
hogan napisał(a):Tak na początek. Jeśli chodzi o dogmaty(czyli wymyślone teorie) religijne, to akurat hinduizm i chrześcijaństwo, mają
z sobą wszystko wspólne. Jedni i drudzy wyznają wiarę w Jezusa i w boga w niebie. Jedni i drudzy wierzą w rzeczy,
które nigdy nie miały miejsca, jedni i drudzy oddają pokłony zwierzętom(w chrześcijaństwie byk, gołąb, bestia z apokalipsy...)Hinduizm znam jako religię, może nawet bardziej niż chrześcijaństwo.
Każdy system religijny jako element kultury, zbiór wierzeń, rytuałów i praktyk przekłada się na życie codzienne i zachowanie jego wyznawców. Jak to wygląda w przypadku hinduizmu, możemy dowiedzieć się z filmików siostry Michaeli Pawlik podanych powyżej, która przez wiele lat była misjonarką w Indiach. Dość powiedzieć, że zachowania i wierzenia Hindusów w niczym nie przypominają obyczajów i zachowań katolickich. System kastowy pozornie zniesiony w 1947 roku wciąż istnieje w Indiach. Przynależność do danej kasty następuje automatycznie przez urodzenie. Pojęcie kasty zawsze było podstawową kategorią społeczną i jest nadal obecnie. Towarzyszy mu zespól wierzeń w reinkarnację, który uzasadnia pod kątem religijnym wyzysk, ubóstwo, zacofanie i ogromne nierówności społeczne.

Cytat:Co w tej lekcji jest grzechem, proszę mi wyjaśnić?
Bo ja tu widzę gimnastykę i to dość skromną w porównaniu z baletem czy nawet wystąpieniami teatralnymi.

Łyżwiarstwo figurowe też powinni zlikwidować, bo kobiety są zbyt skąpo ubrane, że aż tyłki widać.
Albo tenis ziemny, itd.
Czy pokazywanie znaków satanistycznych przez gwiazdy muzyki i filmu to tylko moda i niewinna symbolika ?
Wielu badaczy kultur wschodnich wyraźnie zaznacza, że joga z założenia zanurzona jest w świecie bogów i duchów i polega na przywołaniu ich obecności, a poszczególne pozycje jogiczne poświęcone są różnym bożkom. Gesty i ćwiczenia w jodze nie mogą być więc neutralne duchowo. Prowadzi to do tego, że ćwicząc ją (choć nie zawsze świadomie), otwieramy się na działanie złych duchów i zostajemy wciągnięci w swoisty rodzaj bałwochwalstwa (zob. Wj 23,24).
Joga koncentruje się wokół czakr. Ruchy ciała, oddychanie, koncentracja – wszystko to po to, żeby uruchomić czakry. Wszystko dąży do tego, aby energię wężową (kundalini) doprowadzić do czubka głowy, bo kiedy tak się stanie, ja osobowe znika i pojawia się poczucie jedności ze wszystkim.
Kardynał Joseph Ratzinger podkreślił, że :
Cytat:"charakterystyczną cechą tego rodzaju mistyki (jogina) jest doświadczenie tożsamości: mistyk tonie w oceanie "całkowitej jedności". Na ostatnim stopniu tego przeżycia mistyk nie powie do swojego Boga: Jestem Twój, lecz jego formuła będzie brzmiała: Ja to Ty”.
Niestety, to jest najgorsza forma bałwochwalstwa, zaproponowana przez szatana na samym początku:
"Będziecie jak Bóg” (Rdz 3,5).
Skąd my to znamy? Czy masońscy lucyferianie nie wierzą dokładnie w to samo? Oczywiście bogami będą tylko oni, a nie kowidianie-niewolnicy czyli zdepopulowane bydło naziemne. Podobnie było z komunizmem. Obiecano masom pracującym : Będziecie równi ! Niestety, byli równi i..równiejsi a na koniec elity ukradły wszystko co proletariat wypracował i przeszły spokojnie na kapitalizm.
https://wiadomosci.wp.pl/biala-podlaska-...729051265a
O to chodzi?
Nie PIS, ale jeden radny. Radnymi zostają często całkowicie przypadkowe osoby. Nie jest to opinia więc całego PISu.

Co do Jogi to chyba przybała z Indii, i chyba dzisiaj ogromna większość osób co to praktykują traktuje to jako ćwiczenia. Ma to jednak korzenie w hinduiźmie dla tego niektórzy księża wrogo się do tego odnosi.
(02-10-2020, 17:35)bonaparte napisał(a): [ -> ].. dla tego niektórzy księża wrogo się do tego odnoszą.
A jak ksiądz katolicki ma się odnosić do pogaństwa ? Ma je propagować i do niego zachęcać wiernych, czy do Chrystusa?
Stron: 1 2 3 4 5