KORDIALNE

Pełna wersja: 1 marca- pierwszy dzień wiosny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Wiele osób uznaje datę rozpoczęcia wiosny 20 marca ale zawsze mówię, że wiosna rozpoczyna się 1 marca.
Nie każdy potrafi się ze mną zgodzić, więc postanowiłam to wyjaśnić. ubawa2
Mamy 12 miesięcy, dzielimy na 4 i wychodzi po 3 miesiące każdej pory roku.

A tak naprawdę, mamy 5 wiosen rocznie ubawa

Meteorologiczna, od 1 marca. Obejmuje ona trzy miesiące: marzec, kwiecień i maj.
Fenologiczna, ustalana jest na podstawie kwitnienia poszczególnych roślin.
Termiczna, zależna od temperatury. Zaczyna się, gdy temperatura stała waha się między 5, a 15 stopni.
Astronomiczna, ustalana na podstawie ruchu ciał niebieskich.
Kalendarzowa, jak pogoda wcześnie dopisze, drzewa szybko zakwitną i temperatura będzie od 5 do 15 stopni, to ta
wiosna, wystąpi jako ostatnia, 21 marca(w tym roku).



[Obrazek: Fr%C3%BChlingsallee_Tulpenbl%C3%BCte_2010_%281%29.jpg]
ja dziś trochę wiosny w środku miasta znalazłam przebiśniegi, krokusy,jakieś bazie i piękne pąki magnolii ale jeszcze trochę zanim rozkwiną
U mnie dzisiaj spadł śnieg i zimno. Zresztą nie bez powodu się mówi Piździ jak w Kielcach.
Wiosna odwołana.
U mnie trochę śniegu jeszcze dziś zostało ale jakby jutro było tak słonecznie jak dziś, to może już śnieg całkiem
zniknie. Co nie jest powiedziane, że znów się nie pojawi ubawa2
Mam nagranie z maja tamtego roku jak była u mnie śnieżyca.
I tak, z dniem 1 marca, rozpoczęłam wędrówkę po miejscach bliskich memu sercu a są to w szczególności jeziora. Czas sprawdzić czy wszystko w porządku aby w lato móc popływać. Zdradzę Wam, że pływanie to moja w zasadzie pierwsza miłość a wiosna druga, no ale bez wiosny nie byłoby lata i pływania.

[Obrazek: JLGhbkO.png]

[Obrazek: HHbpZ6m.png]

[Obrazek: 6jI9bQE.png]
Dzisiaj ładnie. Można sobie w samej bluzie siedziec i czytać książkę.
(19-03-2023, 15:57)bonaparte napisał(a): [ -> ]Dzisiaj ładnie. Można sobie w samej bluzie siedziec i czytać książkę.
Dziś dopiero jest pierwszy dzień wiosny, ale jeszcze nie kalendarzowej. ubawa2
20 marca to pierwszy dzień wiosny pierwsze 19 to zima.
Tak samo 1 dnia września jest lato i możliwe upały
i , przeczytajcie jeszcze raz mój pierwszy post.

Mamy 5 różnych wiosen, ja jestem tylko za jedną, czyli za meteorologiczną, która zaczyna się 1 marca. ubawa
(19-03-2023, 16:48)hogan napisał(a): [ -> ] i , przeczytajcie jeszcze raz mój pierwszy post.

Mamy 5 różnych wiosen, ja jestem tylko za jedną, czyli za meteorologiczną, która zaczyna się 1 marca. ubawa
Ja jestem za wiosną termiczną. Dziś u mnie było 15 C ubawa2
Stron: 1 2 3