KORDIALNE

Pełna wersja: Linearne miasto bez dróg, samochodów i emisji dwutlenku węgla
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Arabia Saudyjska zbuduje pierwsze linearne miasto. Bez dróg, samochodów i emisji dwutlenku węgla

https://www.national-geographic.pl/artyk...enku-wegla

Ciekawe czy za dekadę uda się im to zrealizować?
Miasto dla ludzi z całego świata...
Pytanie, kto by chciał mieszkać w Arabii Saudyjskiej? Bo ja nie.
Jak kiedyś zawładną całym światem, to nikt nie będzie miał wyboru :)
Budują co im do głowy przyjdzie bo jest jeszcze kasa za ropę. Jak się kasa skończy to skończy się realizowanie takich planów.
Z drugiej strony na zamieszkanie w takim mieście może znaleźć się wielu chętnych.
Środek transportu przy większej populacji będzie jednak konieczny. Konie pójdą w ruch?
To takie trochę cofnięcie się w rozwoju cywilizacji. Jeśli pójdą w tą stronę także z żywnością to może okazać się że to jednak krok w przyszłość...
Jest napisane, że zamiast samochodów, ma być uruchomiony ultraszybki tranzyt. Coś na zasadzie kapsuł jakie
wymyślili w SpaceX, które osiągają prędkość 463 km/h. I są ekonomiczne.
Moja myśl nie wiem czy mądra jest taka żeby obok metra budować odrazy tunele dla samochodów. Ile by to ograniczyło ruch.
Nie będzie tam samochodów ubawa2
(31-05-2021, 7:59)hogan napisał(a): [ -> ]Jak kiedyś zawładną całym światem, to nikt nie będzie miał wyboru :)

Na  szczęście są jeszcze rosjanie i chińczyczy i  oni na to nie  pozwolą   oraz inne wielkie nacje.

Aktualnie światem rządzą amerykanie, żydzi,chińczyczy, rosjanie i araby oraz chyba niemcy reszta to pionki.
Wolę Arabów niż Rosjan czy Chińczyków a więc wcale nie na takie szczęście :)