KORDIALNE

Pełna wersja: Tornado
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Straszne zjawisko atmosferyczne. Na szczęście się z nim jeszcze nie spotkałem.

No to takie właśnie tornado przeszło przed Pasłękiem jak wracałam do domu z Elbląga. :)
Akurat dzisiaj czytałem o tornadzie w rejonie Elbląga, chyba jedno z większych Polsce.

Ten rejon jest najbardziej zagrożony. Tzn. na drugim miejscu, bo na pierwszym jest pomorskie.


Dobre ujęcie
Niesamowita siła natury. Przerażające i piękne widowisko, podnosi adrenalinę jak nic innego. Spotkać takie potężne siły na swojej drodze to niezapomniane uczucie, chyba całe życie przed oczami przelatuje. Podziwiam ludzi, którzy jeżdżą tysiące kilometrów żeby takie cuda natury uwiecznić. Trzeba mieć jaja ze stali i żołądek przyspawany do kręgosłupa. Jedynie tych zniszczeń szkoda. To nie tylko domy i dorobek życia ludzi ale i śmierć wielu zwierząt, owadów, zmasakrowane drzewa i wszelkie krzaki, uprawy. Po takim wariacie nie zostaje już absolutnie nic tylko kupa łez i nieszczęścia.
Podziwiam tych, którzy żyją na tzw. "alei tornad" i tam gdzie te tornada są tak normalne jak na podkarpaciu deszcz (;) ) To jest jak szukanie guza na siłę. Mając świadomość, że w sezonie te tornada to norma i mimo wszystko osiąść tam. Może i pięknie wyglądają ale lepiej obserwować je z boku czy z daleka ale nigdy nad swoim własnym domem
Ci co mieszkają na takich alei tornad wiedzą dokładnie co robią i dzięki temu stają się miliarderami.
Ubezpieczają się na kolosalne sumy i tylko wręcz się modlą aby tornado zmiotło ich posiadłość a oni
za to dostaną z ubezpieczenia szmal o jakim możemy tylko śnić.
Nikt ich nie ubezpieczy na "kolosalną sumę", firmy ubezpieczeniowe nie są głupie. Tak samo jak nikt nie ubezpieczy się "na kolosalną sumę" na terenach zalewowych (chyba że chce płacić jakieś kosmiczne składki). W takich miejscach wartość ubezpieczenia automatycznie maleje. "Dorobić się" w taki sposób można wyłącznie wtedy, gdy dom jest w miejscu, gdzie nigdy nie było huraganów i nagle jeden na sto lat rozwalił nam chałupę.
Tak jest z każdym ubezpieczeniem czy ubezpieczasz samochód, swoje zdrowie czy swój dom, zwłaszcza, gdy chcesz to zrobić na wysoką kwotę, ubezpieczalnie sprawdzają tzw. ryzyko ubezpieczenia i od niego zależna jest kwota ubezpieczenia i wysokość składki.
W każdym razie bardzo rzadko udaje się dorobić na ubezpieczeniach, a już na pewno na takich numerach nie można stać się miliarderem.
Oj są ludzie co z tego żyją. Np ubezpieczenia po wypadkach mniej lub bardziej legalny sposób.
Stron: 1 2