KORDIALNE

Pełna wersja: Czy linuks może zastąpić windowsa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No właśnie czy ten system może zastąpić windowsa  w dziennym użyciu ?

Jeśli tak to jaka  jego wersja?

Czy używanie  linuksa jest trudne ?

Zapraszam  do dyskusji.
Nigdy Linuksa nie używałem, więc trudno mi się wypowiedzieć, czy jest trudny w obsłudze.
Na domowym komputerze, jeśli ktoś używa go tylko do przeglądania internetu, czy nawet korzysta z edytorów tekstu tupu Ofice, czy Libre, to linuks wystarczy. Jednak wszystkie profesjonalne programy działają niestety tylko na windowsie i tutaj niestety linuks już nie wystarczy.
A ich darmowe odpowiedniki oczywiście w użyciu przez zwykłego użytkownika a nie firmę ?

W linuksie nadal wszystko jest z komend ale część rzeczy jest w trybie graficznym.
Jeruka, raczej trudno znaleźć darmowego, czy nawet płatnego, cad-a, nie wspominając już o programach do modelowania przestrzennego części maszyn, który by działał pod linuksem. To z mojego podwórka. W innych dziedzinach jest podobnie. W medycynie też raczej nikt nie będzie pracował na linuksach. Tak samo osoby prowadzące działalność gospodarczą. Czy są programy do obsługi finansowej, które by działały pod linuksem? Raczej wszystko jest tworzone pod windowsa.
Przede wszystkim dlatego, jest robione pod Windows, bo większość ludzi używa Windowsa.
Aktualnie zmiana gdyż jest freecad do modelowania dla inżynierów programy opensource do finansów i linuks w medycynie.

Programy są głownie po angielsku.

Polecam sprawdzić na flathub i snapcraft to strony z oprogramowaniem na linuksa i kde apps na nakładkę kde plasma.