KORDIALNE

Pełna wersja: Bezos, Gates, Musk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
I jeszcze Oprach, Buffett, ... pewnie i inni się znajdą.
Czy nie macie wrażenia, czytając tych wszystkich nazwisk, że tak jakby coś ich łączy we wspólną nazwę(pomijając miliardy)?
Nie wiem dlaczego ale odniosłam takie dziwne skojarzenie. Niby inne nazwiska ale tak jakby pasowały do siebie.
Podobnie jak:
Lenin, Stalin, Putin...
Masz zupełną rację! ubawa2

i przykładowo w Rosji, częściej występują takie nazwiska jak Lebiejew, Sokołow, Rybakow, itd. Z końcówką "ow".

A w Ameryce znowuż MacDonald, Washington, Johnson, Anderson, itd. Większość to nazwiska z końcówką "on".
Jeff Bezos- Meksykanin
Bill Gates- prawdziwe nazwisko William Gatinski, pochodzenie żydowskie, mason.
Elon Musk- Afrykanin
Winfrey Oprach- Afroamerykanka, pokojówka z nieślubnego łoża nastolatków. Dziś miliarderka.
Warren Buffett- inwestor amerykański.
Chyba nie łapię, o co Ci chodzi. To jakiś test na inteligencję, typu "połącz nazwiska jakimś kluczem"?
Nie potrafię wskazać wspólnego klucza, nawet finansowego, bo Oprah Winfrey jest "tylko" bogata, a reszta nazwisk jest obrzydliwie bogata.
Tak naprawdę to przy pozostałych nazwiskach, ona jest wręcz biedna.
Ona biedna, żartujesz? Jest w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających w Ameryce ubawa2
(07-10-2021, 21:55)hogan napisał(a): [ -> ]Ona biedna, żartujesz? Jest w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających w Ameryce ubawa2

Bezos - 205 mld. dol.
Gates - 130 mld. dol.
Musk - 201,5 mld dol.

Winfrey - 2,6 mld. dol.

Ona jest przy nich biedna. To miałem na myśli, a nie że w ogóle jest biedna. ubawa2

Podczas, gdy ona jest "tylko" bogata, tak oni są obrzydliwie bogaci. To nie ta liga.
Mnie by te marne 0,6 wystarczyło :*
(08-10-2021, 17:38)Siwy napisał(a): [ -> ]Mnie by te marne 0,6 wystarczyło  :*

Dla mnie nawet to byłoby za dużo, tak 10% tego (60 mln.) byłoby w sam raz. ubawa2
A tak bardziej serio, o co Ci chodziło w tym temacie, bo naprawdę nie zajarzyłem.
Że co, że są bogaci (chociaż Winfrey znacznie od nich odstaje, są bogatsi od niej i nie wymienieni przez Ciebie).
Że się dziwnie nazywają? Moim zdaniem normalnie nię nazywają. W USA nie ma "amerykańskich" nazwisk, bo cały kraj zbudowany jest z uchodźców, emigrantów lub byłych niewolników, ten kraj ma raptem 300 lat, nie można mówić o "amerykańskich" nazwiskach, najwyżej o brytyjskich, holenderskich czy hiszpańskich. A Lenin i Stalin mieli swojskie nazwiska. Uljanow to jak najbardziej rosyjskie nazwisko (końcówka -ow), a Dżugaszwili to bardzo gruzińskie nazwisko (Gruzja była częścią ZSRR). Aż się boję o swoją polskość, bo moje nazwisko nie kończy się na -ski. Tylko co ma powiedzieć ktoś o drugim najpopularniejszym w Polsce nazwisku (po Kowalskim) typu Nowak?

Nie wiem, kompletnie nie rozumiem tego tematu. Może to jakiś dziwny test na inteligencję. W takim razie jestem głupi. ubawa2



Też bogaty i  nazwisko swojsko na -ski się kończy.
Tylko wredne ludzie(wrrrr) tych dwóch wież mu nie dali postawić, jeszcze by był bogaty bardziej.
Stron: 1 2