KORDIALNE

Pełna wersja: Paprykarz Szczeciński
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Są jakieś dobre paprykarze na rynku?. Wydaje mi się że kiedyś były lepsze. Teraz co kupię to jakaś porażka. Dzisiaj spróbuję Paprykarz Era Ryb. Zobaczymy co to za wynalazek.
Nie jedz tego w ogóle, to nawet koło ryby nie leżało. Często można w paprykarzu znaleźć papier toaletowy, plastik i szkło.
Sama tego doświadczyłam, bo mój partner chciał, to kupiłam a potem mu pokazałam co w tym jest.
I to prawda, kiedyś były lepsze, dziś nawet nie ma co sobie tym głowy zawracać.
Już lepiej kup sobie na wagę w jakim markecie rybę w sosie pomidorowym. Zazwyczaj mają takie rzeczy gdzieś
przy działach mięsnych.
A sałatka rybna czy jakoś tak.

Jest to podróbka paprykarzu.
Ja też lubię paprykarz. Jesśi chcesz aby coś było zrobione dobrze- zrób to sam.

(08-11-2022, 6:21)jeruka9 napisał(a): [ -> ] A  sałatka rybna czy jakoś tak.

Jest to podróbka paprykarzu.
To jedno i to samo, tyle że bez ryżu czy kaszy.
Paprykarz Era Ryb był jadalnyoczko
Może i jadalny(jak wszystko) ale sam skład było trzeba przeczytać. Tam nie ma w tym ryby.
Jest. Nie pamiętam ale chyba 20% ryby tam było. Zawsze czytam skład żeby chemii nie było. Staram się zdrowo odżywiać ale coś takiego jak paprykarz lubię czasem zjeść.
Boni, litości!

Ryby rozdrobnione, to nie są ryby ale odpady z ryb(oczy, flaki, płetwy, kał).

Skład tego paprykarza:

ryby rozdrobnione (28%)
woda
kapusta
marchew
ryż
koncentrat pomidorowy
błonnik sojowy
sól
olej rzepakowy
cebula suszona
pieprz
chilli
ekstrakt pieprzu
ekstrakt papryki

Poza tym, wszystkie produkty z puszki, są konserwami wysokoprzetworzonymi, Przed zamknięciem puszki ryba poddawana jest obróbce polegającej między innymi na poddaniu jej działaniu wysokiej temperatury. Proces ten znacząco zmniejsza wartość odżywczą ryby. Co więcej podczas produkcji konserw do pokrycia blachy w celu uniknięcia korozji, stosowany jest związek chemiczny biosfenol A. Substancja ta może przenikać do żywności i zaburzać funkcjonowanie układu hormonalnego. Ponadto badania wskazują, że biosfenol A może być przyczyną otyłości, chorób układu krążenia oraz poronień. Jeśli jednak korozja metalu wystąpi mimo pokrycia biosfenolem, metale przenikają do produktu mającego kontakt z puszką.

W dodatku są konserwowane azotynem sodu lub innymi tajemniczymi dodatkami do żywności. Niestety substancje te są szkodliwe dla zdrowia człowieka.
Pamiętam jeszcze ten smak paprykarzu szczecińskiego. Od lat nie jadłem ze względu na składniki. Ostatnio chodziło mi po głowie żeby spróbować dla odświeżenia w pamięci smaku. I chyba to zrobię.
Zrobiłem to z pasztetem drobiowym. Smak jak kiedyś. Skład to takie samo zło jak zawsze.
Raz na 10-20 lat można zaryzykować. A mało to się trucizny je codziennie o tym nie wiedząc?
Ten tradycyjny paprykarz to chyba firmy "Łosoś". Może warto spróbować?
Stron: 1 2