KORDIALNE

Pełna wersja: Cytat dnia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Zakładam temat na cytat dnia, jak ja nie podam w danym dniu cytatu, to zapraszam te osoby, które będą przede mną.
Możemy także komentować ale pozostawmy nasze umysły otwarte na tylko jeden cytat na cały dzień abyśmy mogli w pełni go przeżyć, zrozumieć i może doświadczyć.

Na dziś mam jedną mądrą Indiańską myśl...



"Kiedy wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba- odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
Bardzo mądra myśl...może kiedyś ludzkość przekona się o tym?...kiedy
stanie się tak, jak myśl ta przedstawia, wtedy nie będzie nic do jedzenia
ale pieniądze jeszcze będą...i co z nich za pożytek? nimi się człowiek nie naje,
są niejadalne, nic się za nie nie kupi, bo niczego nie będzie...mże kiedyś
uzmysłowimy to sobie?
To prawda i nie trzeba być geniuszem aby na to wpaść, tylko dlaczego dziś nikt o tym nie chce myśleć albo jeszcze lepiej- działać w tym zakresie a potem wszyscy "obudzimy" się z ręką w nocniku. wsydzamsie
Bo człowiek to stwór zachłanny i krótkowzroczny, najgroźniejszy ze wszystkich
stworzeń na świecie...kochający materialne bogactwo, dla którego morduje
w przeciwieństwie do zwierząt, które mordują tylko dlatego, żeby przeżyć.
Nie udał się człowiek Bogu...tak myślę zhm
No ja myślę troszkę inaczej, że człowiek Bogu się udał ale człowiek nie wykorzystuje tak jak powinien swojej wolnej woli, po prostu ją wykorzystuje do niecnych celów. ubawa
czyli nie udał się...gdyby się udał, to wolną wolę wykorzystywałby w dobrych celach zhm
Produkt udany to w pełni udany a nie częściowo.
Wolna wola to jak cecha a nie sam człowiek. ubawa
cytat dnia: Jan Twardowski :

"Nie bądź pew­ny, że masz czas bo pew­ność niepewna."
Mądre słowa, bo często mówimy, mam czas albo zrobię później ale tak na prawdę nie wiemy co wydarzy się choćby za chwilę.
Jezus powiedział, że powinniśmy żyć tak, jakby jutro miało nadejść Królestwo Boże a nie trwać w grzechu i odkładać Boskie
sprawy na później. ubawa
Cytat:„Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością,

patrz w przyszłość!”
Przysłowie łacińskie
Stron: 1 2 3