Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Czy żel antybakteryjny może zastąpić mydło?
Login:
Temat:
Ikona posta
Wiadomość:
-
-
Emotki
Kwiatki
ZOO
Zima
Wiosna
Impreza
Miłość
Inne
Jesień
Duże
Opcje posta: aaaa
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)




Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)


Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez hogan - 26-03-2015, 13:55
Żel antybakteryjny przydaje się szczególnie na wyjazdach, gdy spędzamy czas w plenerze – pozwala wówczas szybko wyczyścić ręce bez użycia wody. Czy jednak może zastąpić mydło? Jak działają takie żele i czy rzeczywiście usuwają bakterie?



[Obrazek: zel_antybakteryjny.jpg]
Jak działają żele antybakteryjne?

Żele antybakteryjne działają na bazie zawartych w ich składzie alkoholi, w tym najczęściej etylowego, benzylowego oraz trikolosanu (działa grzybobójczo i bakteriostatycznie). Zawierają również środki pielęgnujące, np. glicerynę, która pomaga utrzymać skórę miękką i nawilżoną, oraz wiele innych substancji, jak choćby pantenol, witaminy, aloes itd.

Zawartość alkoholu powoduje, że produkty te szybko wysychają, pozostawiając ręce odświeżone. Dodatkowe składniki produktu, czyli elementy pielęgnacyjne, sprawiają, że skóra jest nawilżona, a dodatkowo zapobiegają one podrażnieniom.
Czy żele antybakteryjne usuwają bakterie?

Żele i pianki antybakteryjne pomagają nam w zachowaniu higieny na co dzień. Usuwają z naszych rąk ponad 99% bakterii takich jak: E. coli, ropy błękitnej, paciorkowce, gronkowce.

Stosowanie antybakteryjnych żeli i pianek sprawia, że "jedzenie rękami" staje się bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Ważne jest to szczególnie w miejscach, gdzie mamy utrudniony dostęp do bieżącej wody, np. w plenerze. Jest to istotne głównie w przypadku dzieci, które z racji swojego wieku „badają świat” głównie rękami, a później tymi rękami jedzą np. jabłko czy ciastka.

Szereg chorób, szczególnie układu pokarmowego, przenoszone jest „drogą brudnych rąk”, dlatego w plenerze polecam stosowanie żeli antybakteryjnych jako dobrze rozumianej profilaktyki zdrowotnej.

zdrowie i uroda.