Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryba w sosie pomidorowym- tzw. po grecku.
Jak kiedyś Grekom opisałam rybę, jaką serwuje się w Polsce i że nosi ona nazwę "ryby po grecku", to zwyczajnie mnie
wyśmieli. Nie znają takiego przepisu i nie uważają aby takie danie było greckie. ubawa

[Obrazek: 103ipnc.jpg]

A więc podaję dziś przepis na rybę, w Polsce zwaną "rybą po grecku" a co z Grekami nie ma nic wspólnego.

Składniki:
- oczywiście ryba w takiej ilości, jaką chcemy przygotować(Sos zawsze można dorobić)
- mąka do smażenia
- olej
- cebula(5- 6 sztuk jak na 2 kg ryby)
- koncentrat pomidorowy(mały słoiczek np. Pudliszki 200g)
- liść laurowy(2- 3 szt.)
- sól
- łyżeczka cukru
- pieprz w granulkach lub mielony(ja stosuję mielony)
- woda w zależności od potrzeb.

Rybę kroimy w dzwonki, oprószamy solą i pieprzem, obtaczamy w mące i smażymy na oleju z dwóch stron)
Do garnka, wrzucamy pokrojoną w kostkę cebulę, dodajemy olej i dosłownie chwilę dusimy, tyle aby było to gorące, nie dłużej.
Dodajemy koncentrat pomidorowy, sól, cukier, pieprz i listki laurowe i mieszając, jeszcze chwilę dusimy(gotujemy) bez przykrycia.
W salaterkach lub półmiskach a nawet w słoikach, układamy rybę, tyle, ile wejdzie ale też aby zostało miejsce od góry, na sos.
Do ryby dodajemy przyrządzoną wcześniej cebulę z koncentratem pomidorowym i przyprawami. Tak aby pokryła od góry rybę.
Możemy rybę po bokach lekko podnieść aby sos bardziej dostał się do całości. Odstawiamy na dzień lub dwa i podajemy
z chlebem lub ziemniakami.

[Obrazek: icpp93.jpg]


Smacznego!
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ryba w cieście maślankowym z papryką hogan 2 963 24-01-2016, 6:17
Ostatni post: karbon
  Ryba, owoce morza i cytryna... karbon 13 1,926 25-08-2014, 16:07
Ostatni post: hogan
  Ryba zapiekana z grzybami hogan 0 487 05-08-2014, 20:41
Ostatni post: hogan
  Ryba po meksykańsku hogan 0 474 31-07-2014, 5:44
Ostatni post: hogan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości